Pazarlar'da eğitim yardımları dağıtıldı

Pazarlar'da eğitim yardımları dağıtıldı
Kütahya'nın Pazarlar İlçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca 316 öğrenciye eğitim yardımı yapılıyor.

Kütahya'nın Pazarlar İlçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca 316 öğrenciye eğitim yardımı yapılıyor.
Pazarlar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe merkezi, belde ve köylerde toplam 316 öğrenciye eğitim yardımı kapsamında nakit para yardımı yapılıyor. Vakıf, durumu iyi olmayan öğrencilere toplam 23.700 lira para yardımında bulunuyor.
İhtiyaç sahibi Öğrenciler Okul Müdürlükleri tarafından belirlenerek Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfına bildirilerek vakıfta okul müdürlüklerini mutemet tayin edilerek öğrencilere dağıtıldı.
Eğitim Yardımı kapsamında 20.000 lira ödenek geldiği geriye kalan 3.700 liranın Pazarlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının öz kaynaklarından karşılandığı bildirildi.
Vakıf yetkilileri, “ İlçe merkezi, belde ve köyler dâhil 316 öğrenciye nakit para yardımı yapıldı. Okul müdürlükleri tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşılmaya çalışıldı. Okul Müdürlükleri tarafından belirlenen ailelere Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfımızca okul müdürlükleri mutemet tayin edilerek ailelere ulaşılarak yardımlar dağıtıldı. Eğitime yapılan yatırımlar geleceğe yapılan yatırım demektir. Bizim kurtuluşumuz eğitimden geçiyor. Bu çerçevede eğitime desteğimiz devam edecektir” dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com