Pazarlar'da kar yağışı köy yollarını kapadı

Pazarlar'da kar yağışı köy yollarını kapadı
Pazarlar İlçesinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor. 3 köy yolu kar yağışı ve tipi nedeniyle araç trafiğine kapandı.

Pazarlar İlçesinde kar kalınlığı şehir merkezinde 15 santimetreye yüksek yerlerde 35 santimetreye ulaşırken, İlçenin, İl bağlantı yolu açık ama 3 köy yolunun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapalı olduğu bildirildi.

Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece tipiyle birlikte yoğunluğunu arttırdı. İlçe merkezinde 15 santimetreye yüksek yerlerde 35 santimetreye ulaştı. Yetkililer, kar yağışında devam edeceğini belirttiler.

Pazarlar Belediyesi ekipleri şehir merkezindeki yol açma ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürürken kar yağışı sebebiyle bazı araçlar ilerlemekte zorlanıyor. İl bağlantı yollarında bazı araçların kayarak kısa süreli yolların kapanmasına sebep oldu. İlçeye bağlı Tepeköy, Sarayköy ve Sofular kasabası Kepez mahallesine ulaşımın sağlanamıyor. Yetkililer, sürücülere, zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamalarını ve araçlarında zincir ve takoz bulundurmaları konusunda uyarıyor.(SNK)

İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com