Pazarlar'da Kiraz Çiçekleri Engelliler Derneği Kuruldu

Pazarlar'da Kiraz Çiçekleri Engelliler Derneği Kuruldu
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, engelli vatandaşlar bir araya gelerek, Kiraz Çiçekleri Engeliler Derneğini kurdu. Derneğin kurulmasının ardından engelliler, bir çatı altında bir araya gelecek.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, engelli vatandaşlar bir araya gelerek, Kiraz Çiçekleri Engeliler Derneğini kurdu. Derneğin kurulmasının ardından engelliler, bir çatı altında bir araya gelecek.
Kiraz Çiçekleri Engellileri Derneği Kurucu Başkanı Abdullah Altıntaş derneğin kuruluş dosyalarını İlçe Kaymakamı Murut Beşikçi'ye verdi.
Gazetecilere açıklama yapan Kiraz Çiçekleri Engellileri Derneğinin başkanı Abdullah Altıntaş, ilçe merkezi belde ve köylerdeki engelli vatandaşların sayısının oldukça fazla olduğuna belirterek, dernek olarak engelli vatandaşların tespiti ve daha iyi bir hayat yaşamalarını sağlamak amacı ile çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını söyledi.
Altıntaş, “Kurmuş olduğumuz bu dernek ile toplumumuzun kanayan yaralarından birine dikkat çekmek istiyoruz. Zihinsel ve bedensel engellilerimiz sayısı oldukça fazla ve bakıma, ilgiye ihtiyaçları var. Bu insanlarımızın daha iyi bir hayat yaşamalarını sağlamak toplum olarak hepimizin sorumluluğundadır. Biz bu farkındalığı sağlamak için yola çıktık” dedi.
Dernek olarak ağır bir sorumlulukları bulunduğunu aktaran belirten Altıntaş, amaçlarının zihinsel ve bedensel engelli olan vatandaşların yasal çerçevede devletin imkanlarından faydalanmak olduğunu söyledi. Altıntaş, “Amacımız sağlık kuruluşlarının, yardım derneklerinin, sivil toplum örgütlerinin, duyarlı vatandaşlarımızın sunacakları destek ve imkanları daha iyi kullanabilmeleri için ön ayak olmak ve bizzat çalışarak sorunlarını daha çabuk neticelendirmek, gereken ilgi ve duyarlılığı kazanmalarını kolaylaştırmaktır. Toplumumuzun en sessiz çoğunluğu olan bu insanlara ulaşıp onların sorunlarına çözümler bulmak için herkese görevler düşüyor. Unutmayalım ki her birey bir engelli adayıdır. Derneğin kurulmasında büyük destek olan İlçe Kaymakamımız Murat Beşikçi ve Belediye Başkanımız Ahmet Torun'a teşekkür ediyorum” dedi.
Pazarlar Kaymakamı Murat Beşikci, “İlçemizdeki en büyük eksikliklerden biri olan Engelliler derneğinin kurulması beni son derece sevindirdi. Kaymakamlık olarak Kiraz Çiçekleri Engellileri Derneğini maddi ve manevi olarak yardım yapmaya her zaman hazırız” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com