Pazarlar'da okullarda yangın, deprem ve kurtarma tatbikatları

Pazarlar'da okullarda  yangın, deprem ve  kurtarma tatbikatları
Pazarlar ilçesinde, Belediye İtfaiye Amirliğince Çok Programlı Lise, Pazarlar İlköğretim Okulu ve Halk Eğitim Merkezi binalarıyla bahçelerinde yangın, deprem ve kurtarma tatbikatları yapıldı.

Pazarlar ilçesinde, Belediye İtfaiye Amirliğince Çok Programlı Lise, Pazarlar İlköğretim Okulu ve Halk Eğitim Merkezi binalarıyla bahçelerinde yangın, deprem ve kurtarma tatbikatları yapıldı.
     Tatbikatlarda ilk olarak itfaiye yetkililerince öğrencilere afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenlere ilişkin bilgi verildi.
     Daha sonra, senaryolar gereği bahçelerde çıkarılan yangınlar söndürülerek, deprem yaşanırken güvenli alanlara gizlenme ve binadan tahliye konuları uygulamalı olarak gösterildi.
     Pazarlar İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Muzaffer Günal, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm dünyada her an yaşanabilecek doğal afetlerden korunma ve bu konuda gerekli önlemlerin alınmasının kaçınılmaz bir insanlık görevi olduğunun bilindiğini ifade etti.
     Yangın ve deprem gibi doğal afetlerle karşılaşıldığında nasıl davranılacağını öğrenmenin çok önemli olduğunu belirten Günal, şunları kaydetti:
     ''Bu hayati bilgilerin, konularında eğitim almış uzman kişiler tarafından verilmesi de önem taşımaktadır. Bu bağlamda eğitim almış personel tarafından yangın, deprem, sel gibi doğal afetler konularında bilgiler verildi ve gerçekleştirilen tatbikatlarla uygulamalı olarak öğrencilere gösterildi.
Okulumuzda gerçekleştirilen tatbikat, ikaz, alarm, personel tahliye, kurtarma ve yangın söndürme konularını kapsamıştır.
Teorik bilgiler yanında gerçekleştirilen uygulamalı eğitimle de bu bilgiler öğrencilerimize Sivil Savunma Kulübü Rehber Öğretmeni Selim Üstüntaş tarafından anlatıldı.''

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com