Pazarlar'da sağlık semineri

Pazarlar'da sağlık semineri
Medical Park Uşak Hastanesi tarafından Pazarlar ilçesinde vatandaşlara yönelik sağlık semineri düzenlendi.

Medical Park Uşak Hastanesi tarafından Pazarlar ilçesinde vatandaşlara yönelik sağlık semineri düzenlendi.
Pazarlar Kaymakamı Murat Beşikçi, Belediye Başkanı Ahmet Torun'un da katıldığı seminerde, Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Kubilay Metin, Kardiyoloji Uzmanı Uzman Dr. Okan Durmaz ve Üroloji Uzmanı Op. Dr. İsmail Özdemir tarafından alanlarındaki konularda bilgi verildi.
Medical Park Uşak Hastanesi Genel Müdürü Latif Sezgin, seminer öncesi yaptığı konuşmada, 24 saat çalışan, bölgeye hitap eden bir merkeze sahip olmanın çok önemli olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
''Hastanemizde cerrahi yoğun bakım, dahili yoğun bakım, yeni doğan yoğun bakım, koroner yoğun bakım, kalp ve damar cerrahisi yoğun bakım ünitelerinde, acil serviste, anjiyo ve kalp cerrahisi işlemlerinde zaten hiç fark alınmamaktadır. Bu çerçevede özel hastane olarak bizim de bazı sıkıntılarımız var. Özellikle ameliyatlarda kullandığımız tıbbı malzemelerin pahalı olması ve bunların SGK tarafından ödenmemesi nedeniyle bazı sorunlar yaşıyoruz. Birçok alanda bölgenin sağlık ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak kapasiteye sahibiz. Bu sayede civar ilçelerimizde ve Uşak ilimizde bu hizmeti almak için diğer illere sevk edilmesi yerine hastaların daha yakın olan hastanemizde tedavi olmaları sağlanmıştır. Hasta sayısındaki artış, Hizmetimizi doğru yaptığımızın bir göstergesidir. Tüm dalların yanı sıra kalp ve damar cerrahisine önem veriyoruz. İki kardiyoloji uzmanı ve bir kalp ve damar cerrahı ile kalp damar cerrahisi bölümünde koroner by-pass, kalp kapakçığı gibi cerrahi işlemler başarılı bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Uşak dışından da açık kalp ameliyatları için hastanemizin tercih ediliyor olması, verdiğimiz hizmetin kalitesini göstermektedir. Açık Kalp ameliyatlarında hastalarımız hiçbir ücret ödemeden sağlıklı bir şekilde hastanemizden ayrılmaktadır.''
Seminer sonunda Torun tarafından Genel Müdür Latif Sezgin ve doktorlara birer plaket verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com