Pazarlar'da su sevinci

Pazarlar'da su sevinci
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde su sevinci yaşanıyor. Pazarlar şehir stadyumu çimlerinin sulanması için yapılan su arama çalışmaları başarı ile sonuçlandı

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde su sevinci yaşanıyor. Pazarlar şehir stadyumu çimlerinin sulanması için yapılan su arama çalışmaları başarı ile sonuçlandı. Pazarlar Şehir stadyumunun 10 metre üzerinde Belediye tarafından yapılan çalışmada saniyede 2 litre su bulundu. Aynı zamanda bulunan suyun kendi cazibesiyle çıkması yetkilileri daha çok sevindirdi.
Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, yaptığı açıklamada, 'Belediyemiz imkanları ile başlatılan su arama çalışması sonucu saniyede yaklaşık 2–3 litre bol su çıkınca, İlçe halkımız ve bizler sevindik. Bu çalışma bizleri umutlandırdı. Yıllardan beri İlçemizin içme suyu ihtiyacını 25 km uzaklıktan iki pompa ile basarak karşılıyorduk.
Bu suyun çıkması ile su arama çalışmalarımız devam edecektir. Futbol sahamızın sulaması için yapılan sondajda çıkan su sahanın çiminin sulamasına yeterli olacaktır. İlçemiz gençleri bundan sonra daha yeşil sahamızda sportif faaliyetlerini sürdüreceklerdir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com