Pazarlar'ın çöp konteynırları yenileniyor

Pazarlar'ın çöp konteynırları yenileniyor
Kütahya'nın Pazarlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü şehrin temizliğinde kullanılan evsel atıkların konulacağı 60 adet çöp konteynırı aldı.

Kütahya'nın Pazarlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü şehrin temizliğinde kullanılan evsel atıkların konulacağı 60 adet çöp konteynırı aldı.
Eskimiş, hurda hale gelen, kullanılamayan konteynırların yerlerine yeni konteynır konulmasını talep eden vatandaşların hizmetine sunulmak üzere 60 adet konteynırın hazır olduğunu belirten Fen İşleri Müdürü Hasan Uçan, Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için çalışıyoruz dedi.
Pazarlar Belediyesi'nin temizlik konusunda duyarlı olduğunu anlatan Uçan, Aynı duyarlılığı Vatandaşlarımızın da bekliyoruz. Temizlik konusunda her türlü istek ve önerilerin 571 20 02 ve 571 20 03 numaralı telefonlara bildirilmesini istiyoruz diye konuştu.
Eskimiş ve kullanılamayacak durumda olan çöp konteynırlarının yerlerini tespit ederek, yenileri ile değiştirildiğinin ifade eden Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, “İlçemizin temizliğinin sağlanması ve görüntü kirliliğinin önlenmesi amacıyla yeni çöp konteynırları aldık. İlk etapta kullanım sırasında eskiyenler, yıprananlar ve delinenler başta olmak üzere ilçede 60 adet çöp konteynır değiştirilecektir. Halkımızın daha sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Pazarlar ilçemizin temiz ve estetik bir görünüme kazandırma adına ciddi adımlar atıyoruz. Çalışmalarımız plan ve programımız dahilinde hızlı bir şekil de devam edecektir” diye konuştu.
Eskiyen ve çürüyen çöp konteynırlarının çevreye pis koku ve mikrop yaydığını belirten Başkan Torun, “Bu durum vatandaşların sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Çöplerin zamanında toplanmasının yanı sıra çöp konteynırları yıkama aracı ile sürekli dezenfekte edilmektedir. Amacımız ilçemiz halkına daha temiz bir çevre sunmaktır. Fakat Pazarlarlılar'da bunlara sahip çıkmalı ve için de kesinlikle ateş yakmamalı ve çöplerini düzenli bir şekil de konteynırların içine atmalılar” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com