Pazarlar'ın ilk kadın muhtar adayı

Pazarlar'ın ilk kadın muhtar adayı
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde üniversite mezunu Alime Bayram, Turgut Özal Mahallesi Muhtarlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Gıda Teknikeri olan Alime Bayram, 30 Mart 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Turgut Özal Mahalle Muhtarlığına adayı olduğunu açıkladı.

Kadınların ev ve iş yaşamındaki başarısını yerel yönetimlerde de bir anne titizliği ve şefkati ile başaracağıma inancıyla mahalle sakinlerinin desteklerini beklediğini vurgulayan Alime Bayram, kadınların toplumsal sorumluluğunun gereği olarak muhtarlığa aday olduğunu kazanacağına inandığını söyledi.

Öncelikle eşimin, ailemin ve ardından yakın çevresi ile kadınların onay ve desteğiyle Turgut Özal Mahallesinden aday olmaya karar verdiğini, kadının toplumdaki yeri ve önemiyle yaşamın her alanında başarılı olduğunu, kadınların toplumsal sorumluluğunun her geçen gün arttığını vurgulayan Bayram, “Kadının var olduğu yerde başarı ve toplumsal paylaşma yaşam düzeyimize de yansır. İlçenin ilk kadın muhtar adayı olarak azaları belirleyerek ekip anlayışı içerisinde seçim çalışmalarına başladık. Kalıplaşmış zihniyeti yıkmak için, bayanlarında siyasette kendini göstermek ve Pazarlardaki kadınların önünü açmak ve ilçemiz kadınları temsilen Turgut Özal Mahallesi muhtar adayı oldum. Babam yıllarca mahalle muhtarlığı yaptı. Babamın tecrübelerinden de yararlanacağım. Eşim ve ailemin bana olan desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum. Bu anlamda mahallemdeki diğer muhtar adayı olacak rakiplerime de başarılar diliyorum” dedi.
Pazarlar İlçesinde ilk kadın muhtar adayı Alime Bayram, Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi mezunu olup, evli ve iki çocuk annesi.

Mahalle sakinlerine hizmet etmek için aday olduğunu açıklayan evli ve 2 çocuk annesi Bayram, mahalle sakinlerini ve özellikle de mahalleli kadınları ziyaret ederek seçim çalışmalarına başladığı belirterek, “Mahallemdeki bayanların sesi olmak istiyorum. Seçildiğim taktirde; işlerini yürütmekte karşılaştıkları sosyal çekinceleri aşamayan kadınlarımıza çok büyük bir kolaylaştırıcı unsur olacağıma inanıyorum. Kadın ve erkeğin yönetim tarzı arasındaki farkındalığı ortaya koyacağıma inanıyorum. Evimin temizliğine, düzenine gösterdiğim özeni bütün mahalleme yansıtmak istiyorum. Kadın hamaratlığını mahallenin her köşesine yansıtmak, ilçemizdeki ilgili kamu-kurum ve kuruluşlarımızla görüşerek sorunun adresi değil, çözümün adresi olmaya çalışacağım” şeklinde konuştu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com