Pedofili sempatizanlığı adaylığına mal oldu

Pedofili sempatizanlığı adaylığına mal oldu
Almanya'da kadın milletvekilinin pedofili (çocuklara karşı cinsel eğilim) yanlısı kitabı skandal yarattı

Almanya'da Hür Demokrat Parti (FDP) üyesi kadın milletvekili adayı 33 yıl önce yazdığı kitap sebebiyle adaylıktan çekildi.

Wiesbaden seçim bölgesinden adaylığını koyan evli ve 3 çocuk annesi Dagmar Döring (53) 2007'de Hür Demokrat Parti üyesi oldu. Partisinden milletvekili adayı olan Döring'in 1980'de yazılan  “Günümüzde Pedofili” kitabının yazarlarından biri olduğu ortaya çıktı.

Dagmar Döring'in bu kitapta yazdığı makalede "pedofilinin yasallaştırılmasını” talep ettiğinin ortaya çıkması büyük tepkilere sebep oldu. Yaşanan gelişmeler sonunda Dagmar Döring FDP Wiesbaden teşkilat başkanı Florian Rentsch’a ilettiği bir mektupla Federal Meclis milletvekilliği adaylığından geri çekildiğini açıkladı.

Mektubunda o zamanki sözlerinden utanç duyduğunu söyleyen Döring "Yaşamımın ilk evrelerine ait tüm metin ve siyasi faaliyetlerle arama mesafe koyuyorum. Bir eş ve üç çocuk annesi olarak o döneme ait olgunluktan uzak görüşlerden utanç duyuyorum." dedi.

Dagmar Döring’in 1979 – 1982 yılları arasında “Alman Pedofili Araştırma ve Çalışma Grubu” (DSAP) isimli organizasyonda yönetici pozisyonunda görev yaptığı da belirlendi.

Frankfurter Allgemeine Zeitung'un haberine göre, 1982'ye kadar FDP'nin gençlik örgütü konumunda olan Genç Demokratlar arasında “yasalarda pedofililer lehine düzenlemeye gidilmesinden yana görüşler” dile getirilmişti.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com