Peker'e 150 Bin $'lık Dava

Peker'e 150 Bin $'lık Dava
Ani bir kararla diziden ayrılan Peker Açıkalın'a yapımcısı tazminat davası açtı.

Peker Açıkalın'ın “Yahşi Cazibe” dizisinden ani ayrılışı başta rol arkadaşları olmak üzere tüm hayranlarını şoke etti. Ünlü oyuncu diziden ayrılma nedeni hakkında konuşmazken yapımcı şirket Süreç Film konuyu mahkemeye taşıdı. Açıkalın'ın sözleşmesine aykırı hareket ettiğini belirten yapımcı Ali Gündoğdu ünlü avukat Aydın Kurban aracılığıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi'nde hukuki işlemleri başlattı. Açıkalın'a 150 bin dolarlık (240 bin TL) tazminat davası açan Süreç Film, dizinin bu ani ayrılıkla beraber görebileceği zararın teminini de yine oyuncudan talep etti.

'Beni artık yok sayın'

Sözleşmesinde yer alan “Dizinin çekimlerini aksatmama ve tüm bölümlerin çekimlerine katılma” maddesini ihlal eden Açıkalın'ın dizinin yayınlanan son iki bölümün çekimlerine katılmadığı öğrenildi. Açıkalın'ın dizinin yönetmenine 'Beni yok sayın, diziden ayrılıyorum' dedikten sonra yapım şirketine de “Hesabımı kesin, bundan sonra ben yokum” dediği öne sürüldü. Peker Açıkalın daha önce de Gaffur karakterini canlandırdığı 'Avrupa Yakası' dizisini zirvede olduğu dönemde bırakarak yapımcısı Sinan Çetin'i zor durumda bırakmıştı.

Eşi ve kızını da işsiz bıraktı

Peker Açıkalın'ın bu kararıyla birlikte onun canlandırdığı Komiser Peker Pekmez karekterinin Siirt'e tayini çıktı. Dizinin son bölümünde ailesiyle birlikte apartmandan taşındı. Senaryodaki bu değişiklikle birlikte Açıkalın'ın eşini canlandıran Selda Özbek Orpak ile kızı rolündeki Canan Maktal işsiz kaldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com