Pelin Batu artık Milliyet'de!

Pelin Batu artık Milliyet'de!
Pelin Batu bundan böyle Milliyet Gazetesi'nde "revnak" isimli köşesinde okuyucularla buluşacak.

Batu, yazısının başında Milliyet Gazetesi yazarlığı için "Gazete, babaanne gazetesi, baba gazetesi, o yüzden daha da manidar." diyor.

Batu "Korku Edebiyatı" başlığını attığı ilk yazısının sonuna köşesine neden "Revnak" ismini verdiğini açıklayan bir de not eklemiş:
"Not: Revnak kelimesini bilmeyip anlamını merak edenler için peşinen söyleyim, parlaklık, tazelik, taravet ve safa anlamlarına geliyor. Taze köşenin çok renkliliğine uyar diye düşündüm. Ayrıca, kurulmuş ilk kadın tasavvuf topluğu ve halk arasında “Atatürk rakısı” olarak bilinen, üstte kalan buz gibi opalin kısmını içme üslubu."

Pelin Batu'nun Milliyet Gazetesi'ndeki ilk yazısının bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz:
...
Kendini ifade edebilme şansı büyük ferahlık ve katarsis, yazı yazmak kesif bir haz... Eee, hal böyle olunca, köşemde şarkılarımı şakıyacağım, dertlerimi paylaşıp, olup biteni biraz da olsa sorgulama/sargılama şansına erişeceğim diye mırıldanırken bir de ne göreyim? Evde tuhaf bir matem havası, korku ile gark olmuş sedalar. Annemden “kızım, ne olursun politik olma” nasihatleri, pek sevgili hocalarımdan “aman kızım dikkat” uyarısı. Anlayacağınız, herkeste bir korku, herkeste bir sual. Sevineyim mi, üzüleyim mi bilemeden, işte böyle başlıyorum bu maceraya.
Diyeceksiniz ki “sizinkiler fazla evhamlı, pek çok şey, pek çok kişi için güllük gülistanlık. Biz filmlerimizde oynuyoruz, siz filmlerinizi izliyorsunuz. Ötede ölen/ölecek insanlar ise ya isimsiz asker, ya terörist, James Bond gösterime girmiş bu hafta...” Diyeceksinizi ki “korkmak bazen de iyidir, insanı korur, sakinleştirir, kıyısına küçük dünyaları getirir.” Ama korkunun başka bir gücü de var. Sanıyorum bunu hatırladım ben son zamanlarda.

...
(Pelin Batu\Milliyet)

Yazının tamamını okumak için bağlantıyı tıklayınız:
http://gundem.milliyet.com.tr/korku-edebiyati/gundem/gundemyazardetay/06.11.2012/1622630/default.htm
(KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com