Penaltılar ve Kartlar Doğru Muydu?

Penaltılar ve Kartlar Doğru Muydu?
İşte merak edilen cevaplar...


Spor Toto Süper Lig'de 33. hafta maçında Fenerbahçe, Ankaragücü'nü sahasında 6-0 mağlup ederek averajla liderliğini sürdürdü. Fenerbahçe'nin galibiyetinde üç penaltı veren orta hakem Cüneyt Çakır'ın kararları gündeme damgasını vurdu. Eski hakemler Cüneyt Çakır'ın penaltı kararlarını ve Ankaragücü'nün maçta 10 kişi kalmasını yorumladı.

İşte eski hakemlerin kritik pozisyonlar hakkındaki kararları:

AHMET ÇAKAR: "ÜÇÜNCÜDE DE KIRMIZI OLMALIYDI"
SABAH GAZETESİ


"İlk penaltıda, Alex sağ ayağıyla topu rakibinden kurtarıyor, Rajnoch'un uzanmış ve hafif de yukarı kalkmış ayağı Alex'in koşu yolunda engel oluyor; ardından da penaltı geliyor. İkinci penaltıda karar çok açık. Niang topu kaleci Senecky'nin yanından atıyor, bu arada da kalecinin çelmesi ile kendini yerde buluyor. Penaltı tartışmasız bir karar. Ama burada hakem Cüneyt Çakır bariz gol şansı engellendiğinden dolayı Senecky'ye kırmızı kart da gösterdi. Bence bu da doğru. Niang bu sefer kaleci Özden'in yanından kurtulduğu anda Özden'in vücut ve kol müdahalesi ile yine düşürülüyor. Burada Cüneyt Çakır sarı kart verdi ama bence karar bariz gol şansının engellenmesinden ötürü karar yine kırmızı kart olmalıydı."

ERMAN TOROĞLU: "KIRMIZI KART DOĞRU MU?"
HÜRRİYET GAZETESİ


"Cüneyt Çakır'ın Alex'e verdiği verdiği birinci penaltı pozisyonun penaltıyla uzaktan yakından ilgisi yok. Alex daha rakibin ayağı yerde dururken kendini atmaya başlıyor. Aynı Cüneyt Çakır ikinci penaltıyı doğru veriyor. Kırmızı kart doğru mu? Bence doğru. Aynı Cüneyt Çakır ikinci penaltının bir başka kopya pozisyonunda Özden'i atmıyor. Sebebi basit; verdiği birinci penaltı."

MARKUS MERK: "PENALTILAR DOĞRU"
LİG TV


"İlk penaltıdan tartışılacak bir şey yok. İkinci penaltı kararı ve sonrasında kırmızı kart kararı da bana göre doğru. Son penaltıda kaleci son adam olmasına rağmen topa elleriyle dokunmaya çalışıyor. Sarı kart doğru. Ayağıyla uzansa kırmızı olurdu.

METİN TOKAT: "PENALTI DOĞRUYDU ANCAK..."
MİLLİYET GAZETESİ


"Alex ceza alanında topu Rajnoch'tan kurtardığı anda rakibinin müdahalesi ile yerde kaldı. Penaltı kararı doğruydu. Niang, ceza alanına girdiği sırada topu Senecky'den kurtardı ve rakibinin çelmesi ile yerde kaldı. Penaltı doğruydu. Ancak Senecky'ye bariz gol şansını engellediği gerekçesi ile çıkardığı kırmızı kartta yorum hatası yaptı. Niang kaleciyi geçtiği anda top Aydın'ın kontrolündeydi. Bu pozisyonda sarı kart yeterliydi. İkinci yarı ise Özden'den önce davranarak topu çeldiği anda Özden elleri ile rakibini engelledi. Penaltı ve sarı kart doğruydu."

ALİ AYDIN: "BARİZ GOL ŞANSI..."
ZAMAN GAZETESİ


"İlk penaltıda Rajnoch, topa müdahale etmek isterken ve sağ ayağı yerdeyken diziyle esneyip hem Alex'in koşu yolunu kapattı hem de rakibine teması var. Bu penaltı kararı ve kart kullanılmaması doğruydu. İkinci penaltı kararı da doğruydu. Niang, çelme takılmasaydı topa sahip olma şansı ve boş kaleye topu yuvarlama oranı yüksekti. Dolayısıyla bu bariz gol şansını oluşturan kriterlerden birisidir ve kırmızı kart kararı doğruydu. Üçüncü penaltıda kaleci Özden'in Niang'a koluyla bir müdahalesi var. Burada da penaltı ve sarı kart gösterilmesi doğruydu."

ÖZCAN OAL: "KIRMIZI KART YANLIŞTI"
FOTOSPOR


"Sarı-Lacivertliler ilk yarım saatte ancak bir penaltı yaptırabildiler. O da Cüneyt Çakır'ın hediyesi. Pozisyonun penaltıyla alakası yoktu. Rakip topa dokundu ve Alex takılıp düştü. Ardından 2. penaltı geldi. Penaltı penaltıydı da kırmızı kart yanlıştı."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com