Pencereyi Emniyet Müdürü Açtı

Pencereyi Emniyet Müdürü Açtı
Talas Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ali Dağı’nda geçtiğimiz cumartesi başlayan 3. Uluslararası Yamaçparaşütü Kupası’nda üçüncü gün pencereyi İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın yaptı. Telsizi eline alan Aydın, önce İngilizce sonra da Türkçe “Yarışma başlamı

KAYSERİ - Talas Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ali Dağı’nda geçtiğimiz cumartesi başlayan 3. Uluslararası Yamaçparaşütü Kupası’nda üçüncü gün pencereyi İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın yaptı. Telsizi eline alan Aydın, önce İngilizce sonra da Türkçe “Yarışma başlamıştır” anonsu yaptı.

8 ülkeden 28’i yabancı toplam 139 pilotun yarıştığı şampiyonada sporcular, uçuş öncesi brifing alarak yarışma için son hazırlıklarını tamamladı. Uçuşları izlemek için müdür yardımcıları ve çevik kuvvet polisleriyle birlikte 1900 metre yükseklikteki Ali Dağı’nın zirvesine gelen İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, telsizi eline alarak ilk önce İngilizce “Air start is open” sonra da Türkçe “Yarışma başlamıştır” şeklinde anons yaparak yarışmayı başlattı. Yamaçparaşütünü izlemeyi sevdiğini belirten Aydın, “Özellikle bugün izlemek için geldim. Görüntü muhteşem. Türkiye’de bu işe gönül veren herkesi buraya bekliyoruz” dedi. Aydın, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ile görüştüklerini anımsatarak, “Pilotların güvenliği de bizden sorumlu olduğu için gelecek dönemde biz de polislerden oluşan yamaçparaşütü ekibi kurma kararı aldık” ifadesini kullandı.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, şehirde çok önemli bir güzelliğin yaşandığını belirterek, Ali Dağı’nın artık dünyaca bilindiğine dikkat çekti. Başkan Yıldırım, bu büyük organizasyonu belediyenin mütevazi bütçesiyle yaptıklarını ifade ederek, “140 kişi hava ve karada takip ediyoruz. Onların uçuşların sonunda sahada toplanmasında, konaklamasında en iyi hizmeti veriyoruz. Kayseri artık uluslar arası organizasyona çok önemli bir tecrübe koydu. Bu sadece uçuşlar olarak değil, turizm, tanıtım gibi birçok dalı var. Burada yarışan yerli ve yabancı pilotlar evlerine döndüklerinde buradaki güzellikleri anlatıyor. Bu yarış ayrıca Türkiye şampiyonasıdır.” dedi. Başkan Yıldırım, kupanın sonunda fotoğraf yarışması düzenleyeceklerini de hatırlatarak, dereceye girenlere para ödülü vereceklerini sözlerine ekledi.
88,5 kilometrelik Tomarza hedefine gol yapmak için havalanan pilotlar gökyüzünde rengarenk görüntü oluştururken, günün sonunda genel klasmanda Türkiye’den Durali Karaca birinci, Rusya’dan Konstantin Tregubov ikinci, yine Türkiye’den Tuncay Tahtakin üçüncü oldu. Kadınlarda Ayşe Bayrak birinci, Rus, Anna Verbitskaya ikinci, Deniz Alic üçüncü oldu. Takımlarda ise birinci Mashavk, ikinci Ahas, üçüncü Paragagra oldu.
Yarışma 30 Haziran cumartesi gününe kadar devam edecek.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com