Pendik'e yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış töreni

Pendike yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış töreni
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş:

İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Milli iradenin yansıyacağı 30 Mart günü gecesi, birilerinin iştahları kursağında kalacak, renkleri değişecek. Bunu şimdiden görüyorum" dedi. 

Pendik'e yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış töreninde konuşan Topbaş, İstanbul'un bugün bir ülke ölçeğinde yatırım yapabilen, değişim ve gelişimi dünya tarafından takdir edilen bir kent olduğunu belirtti. 

İstanbul'a çok sayıda hizmet yaptıklarını anlatan Topbaş, şunları söyledi: 

"Bu birilerinin hoşuna gitmeyebilir. Birileri eski günlerini kaybetmiş olabilir. Eski günlerine kavuşmak için her gün zikir yapabilir, o günleri düşünebilirler. Ama biz artık 'o günler geride kaldı' diyoruz. Ana muhalefet partisinin genel başkan yardımcılarından bir tanesi 'biz İstanbul'u bu dönem alacağız ve İstanbul'u eski günlerine getireceğiz' diyor. Eski günler derken kendilerinin yönetimindeki saltanat günleri olsa gerek. İstanbul bu kadar yeşil, bu kadar temiz değil hiçbir dönemde. Neyi kastettiklerini anlamak mümkün değil." 

Yapamayacakları hiçbir şeyin sözünü vermediklerini kaydeden Topbaş, "Gelecek adına bu kente hizmet etme adına bir endişemiz yok. Milli iradenin yansıyacağı 30 Mart günü gecesi, birilerinin iştahları kursağında kalacak, renkleri değişecek. Bunu şimdiden görüyorum" dedi. 

Topbaş, 41 yıldır siyasetin içinde olan birisi olarak bu dönem kadar insanların kararlılığını görmediğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"İnsanlarımız vefa duygusuyla, hizmetlerimizi takdir ediyorlar. Halen değişmeyen saplantılarla, ülkemizin, şehirlerin gelişmesine, modernleşmesine mani olan insanlara kaç dönemdir belediye başkanlığı vermenin ne anlama geldiğini anlamak mümkün değil. Bazı ilçeler var ki, hiç iş yapmadan nasıl oy alıyorlar diye sormak lazım." 

CHP'nin 2B ile ilgili seçim vaatlerinde bulunduğunu dile getiren Topbaş, belediye başkanlıklarının krallık olmadığını ve hukuk devletinde böyle bir şeyin mümkün olamayacağını anlattı. 

Korkuyla, evhamla, ideolojiyle siyaset yapılamayacağını söyleyen Topbaş, bu milletin kardeşlik duygusunu kimsenin zedelemeye, ayrımcılık yapmaya hakkı olmadığını vurguladı.

 

- Pendik'e 15 metro istasyonu

 

Pendik'in metrolardan en çok istifade eden ilçelerden bir tanesi olduğunu kaydeden Topbaş, "Pendik'e 15 tane metro istasyonu geliyor. Pendik’in neresinde oturursa otursun yarım saatlik yürüme mesafesinde metro istasyonuna erişebileceksiniz. Hayalleri daha yetmez, öyle bir sevdaları yok. Yeşilbağlar, Pendik, Tavşantepe, Kaynarca, Çamçeşme, Kavakpınar, Orhangazi, Esenyalı, Fevzi Çakmak, Güllübağlar, Yaylalar, Sülüntepe, Sabiha Gökçek, Yenişehir, Çamlık mahallelerine metro istasyonu geliyor" diye konuştu. 

Pendik'e eski hesapla 1 katrilyon 539 trilyon yatırım yaptıklarını söyleyen Topbaş, "Türkiye’de bir çok il belediyelerinin bile böyle bütçeleri dahi yok. Neden geçmişte bu yatırımlar yapılamıyordu? Bu kaynaklar nereye gidiyordu? Medyamızın bunu sorması lazım. Bu kaynaklar neden milletin hizmetinde kullanılmıyordu? Bizler paramı basıyoruz?" ifadelerini kullandı. 

Topbaş, geçmişte otobüslere takılan tutamaçların dışarıdan 250 dolara alındığını aktararak, şunları söyledi:

"Biz 2 liraya yapıyoruz. Buna hangi bütçe dayanır. Adam sokakta bulsa bu parayı vermez. Bu sizin, İstanbulluların parası. Hala mı bunları barındırıyorsunuz, niye hesap sormuyorsunuz? Zihniyetleri bu. 500 lira ödemiş. Ne iştir. CHP parlamentoda 'En çok kamu zararı olan belediye hangisidir' diye önerge verdi. Zannettiler ki, seçime geliyoruz ya İstanbul Belediyesi çıkacak. Çıka çıka kendi belediyeleri çıktı." 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2009'da dediği gibi iflas eden bir belediye olmadığını kaydeden Topbaş, "Kasamızda hamdolsun paramız da var. İnşallah bu yeni dönemde daha çok kapalı otoparklar, metrolar yapan, bölge parkları yapan belediye olarak İstanbul'da güzel işler ortaya çıkartacağız" dedi.

Topbaş, konuşmasının ardından AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ve beraberindekilerle kurdele keserek, tamamlanan yatırımların açılışını yaptı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com