Penguen ve Gırgır'dan 'Palalı'ya kapak!

Penguen ve Gırgır'dan 'Palalı'ya kapak!
Gezi Parkı olayları esnasında bir görüntüde elinde pala ile etrafa dehşet saçan saldırganı Penguen ve Gırgır bu haftaki kapağına taşıdı.

Gezi Parkı'nı protesto için Taksim Talimhane'de toplanan göstericilere elinde pala ile saldırmaya başlayan ve bir anda insanların telaşlanmasına sebeb olan aklı dönmüş saldırgan, bir kişinin kamerasında kayıt altına alınınca deşifre olmuş ve gözaltına alınıp utanmadan serbest bırakılmıştı.

 Kamuoyunda 'palalı saldırgan' olarak tanınan S.Ç.'nin Cumartesi günü Taksim'de gerçekleştirilen Gezi Park protestoları sırasında Talimhane mevkiinde göstericilere 'zırh' adı verilen kesici aletle saldırması, mizah dergilerinden Penguen ve Gırgır'ın bu haftaki sayılarının kapağında yer aldı.

Taksim'de İstiklal Caddesi'nin girişini kapatan ve polisin uyarılarına rağmen dağılmayan göstericilere, Talimhane civarında pala ve döner bıçaklarıyla saldırdıkları gerekçesiyle gözaltına alınan, aralarında S.Ç'nin de bulunduğu 4 kişi, iki gün önce savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilmiş, nöbetçi mahkeme, 4 şüphelinin de serbest bırakılmasına karar vermişti.

Öte yandan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Taksim'de izinsiz gösteri yapan gruptakilere, pala ve satırla saldıran S.Ç'nin serbest bırakılmasına itiraz etmişti. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com