Pera Sanat sezonu açıyor

Pera Sanat sezonu açıyor
Lesya Demchenko'nun eserleri, Pera Sanat Galerisi'nde sergilenecek...

Pera Sanat Galerisi sergi sezonunu, Ukraynalı sanatçı Lesya Demchenko'nun 'Hayat Sevinçliği' konseptinde yarattığı eserlerinden oluşan bir sergiyle açıyor. 05-25 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek sergide, farklı mekanlarda canlı renklerle bezenmiş insan figürlerinin ortaya çıkardığı hayat çoşkusunun tuvallerdeki yansımasına görmek mümkün.

Matiso'nun 'Hayat Sevinçliği' adlı ünlü tablosundan yola çıkarak kendi konseptini belirleyen Demchenko, eserlerinde benzer bir çoşkuyu ortaya koyuyor. Güneş dolu resimler, canlı renkleri ve orijinal kompozisyonlarıyla farklı mekanlara yerleştirilmiş insan manzaraları sunuyor. Bazen fantastik manzaralarda, bazen sokak aralarında ortaya çıkan insan figürleri, farklı kültürlerin de derin ve ilginç bir yansıması aynı zamanda. Bununla birlikte kartonaj tekniğinin 'annesi' olarak kabul edilen Demchenko, artonun içindeki dalgalı tabakaları kullanarak ortaya çıkardığı eserleriyle İstanbullu sanatseverlerin beğeniyle izlediği sanatçılar arasında.

Pera Sanat Galerisi Taksim'de gerçekleşecek sergi, Pera Sanat Galerisi Genel Sanat Yönetmeni Nilüfer Moayeri'nin düzenlemesiyle ziyaretçilere sunulacak. 05 Ekim 2011 tarihinde başlayacak olan sergi, 25 Ekim 2011 tarihine kadar açık kalacak. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com