Personel Maaşını Alamıyor

Personel Maaşını Alamıyor
Memur -Sen'e Bağlı Enerji Bir -Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.ş. Şirketine bağlı Eskişehir, Bilecik, Afyon, Kütahya ve Uşak illerinde çalışan bin 200 personelin maaşlarını alamadığını vurgulayarak, çalışanlarının maaş

Memur -Sen'e Bağlı Enerji Bir -Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.ş. Şirketine bağlı Eskişehir, Bilecik, Afyon, Kütahya ve Uşak illerinde çalışan bin 200 personelin maaşlarını alamadığını vurgulayarak, çalışanlarının maaşlarının biran önce verilmesi gerektiğini savundu.
Özelleştirme mağdurları arasına Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (EDAŞ) çalışanlarının da eklendiğini belirten Tombul, Osmangazi EDAŞ şirketine bağlı Eskişehir, Bilecik, Afyon, Kütahya ve Uşak illerinde çalışan bin 200 personelin hala maaşlarını alamadığını vurgulayarak Memur-Sen'e bağlı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, yasa gereği personelin ücretlerinin Özelleştirme fonundan ödenmesi gerektiğini kaydetti. Buna karşın konuyla ilgili muhatap bulamadıklarını bildiren Tonbul, bakanlık düzeyinde harekete geçtiklerini açıkladı.
Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul Özelleştirme mağduru Osmangazi EDAŞ personeli hakkında yazılı açıklama da bulundu. 6 Kasım 2009 tarihinde yapılan Özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi Yıldızlar Holding'e bağlı Eti Gümüş AŞ tarafndan verilen ve 2 Haziran'da devri yapılan Osmangazi EDAŞ'ın bin 200 personelin maaşlarını alamadığını bildiren Tonbul, Eskişehir, Bilecik, Afyon, Kütahya ve Uşak illerinde çalışan personelin mağdur olduğunu iddia etti.
Enerji Bir-Sen Başkanı Tonbul, yasa gereği personelin ücretlerinin Özelleştirme mağdur fonundan ödenmesi gerektiğini kaydederek, personelin mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini gerektiğini vurguladı. Tonbul, sendika olarak Bakanlık düzeyinde harekete geçtiklerini ve yaşanan mağduriyetin bir an evvel giderilmesi için çalışmalara başladıklarını da sözlerine ekeldi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com