Perver'in Babası Bakan'dan 5. Eşi İstedi!

Perver'in Babası Bakan'dan 5. Eşi İstedi!
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik, ünlü saz sanatçısı Şıvan Perver'in babaevinde..

Devlet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik, ünlü saz sanatçısı Şıvan Perver'in babaevine gitti. Bakan Çelik'i Perver'in babası Yunus Aygün ve ağabeyi Halit Aygün karşıladı. Bakan Çelik ile Perver ailesi arasında esprili diyaloglar yaşandı. Daha önce 4 sefer evlenen ve 3 eşi ölen Şıvan Perver'in babası Yunus Aygün, Bakan Çelik'ten 5'inci eş istedi.

ŞİVAN PERVER'İN BABASININ KÖYÜNE GİTTİ

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'daki çalışmalarına devam ediyor. İlçe ilçe, belde belde dolaşan Çelik'in bugünkü durağı Ceylanpınar ve Viranşehir ilçeleri oldu. Devlet Bakanı Çelik ve AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri adayları, Viranşehir ve Ceylanpınar gezileri öncesi ünlü sanatçı Şıvan Perver'in Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesi Aşağı Dilimli köyünde yaşayan babası Yunus Aygün'ü ziyaret etti. Türkçe konuşmakta zorlanan baba Aygün'e AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman tercümanlık yaptı.OĞLUMU 35 YILDIR GÖRMEDİM

Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan 90 yaşındaki Yunus Aygün'ün sağlık durumu hakkında bilgi alan Çelik, yaşına göre sağlık durumunun gayet iyi olduğunu söyledi. Şıvan ile Türkiye'de son 35 yıldır görüşemediğini dile getiren baba Aygün ise son olarak Perver'i 1996 yılında Kuzey Irak'ta ziyaret ettiğini anlattı. Bakan Çelik'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren baba Aygün, ziyaret sırasında birlik beraberlik mesajı vererek, "Hepimiz Türk bayrağı altında yaşıyoruz, ama dilimiz farklı. Ben oğlum Şıvan'ı da burada görmek istiyorum, ülkesine dönmesini istiyorum." dedi.

Şanlıurfa'nın sanat yönüne değinerek Devlet Bakanı Faruk Çelik de "Şanlıurfa'nın sanat sahnesinde çok önemli bir yeri var, çok önemli sanatçılar yetiştirmiş bir şehir. Perver de bunlardan biri." diye konuştu. Faruk Çelik, diyalog yoluyla bu ülkede birçok sorunun çözülebileceğine işaret etti. Çelik, şöyle konuştu: "Bizler konuşarak, dertleşerek anlaşabiliriz. Sağduyunun hakim olduğu bu bölgede sorunları rahatlıkla çözebiliriz."

BAKAN: BANA DÜŞEN BİR GÖREV OLURSA..

Esprili diyalogların yaşandığı ziyarette Yunus Aygün, Bakan Çelik'ten kendisini evlendirmesini istedi. 90 yaşındaki Aygün'e Bakan Çelik, "Siz büyük bir ailesiniz, bu bana düşmez. Aile içinde hallolması gereken bir mevzu, ancak yine de bana düşen bir görev varsa yapmaya hazırım." cevabını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com