Pervez Müşerref kayıplara karıştı

Pervez Müşerref kayıplara karıştı
Pakistan'ın eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref, İslamabad mahkemesinin verdiği tutuklama kararının ardından kayıplara karıştı.

Mahkeme, vatana ihanetle suçlanan Pervez Müşerref'in kefalet talebini geri çevirdi ve eski devlet başkanının tutuklanması yönünde karar verdi. Polis tarafından gözaltına alınması beklenen Müşerref ise, kararın açıklanmasından hemen sonra, güvenlik ekibi tarafından siyah bir cipe bindirilerek mahkeme binasından uzaklaştırıldı.
 
Kendisi de eski bir komando olan Müşerref'in nereye gittiğine dair bir bilgi bulunmuyor. Yerel medyada yayınlanan haberlerde, eski Devlet Başkanı'nın başkentin dışındaki Çak Şazhad'daki çiftlik evine gitmiş olabileceği belirtildi.
 
4 yıldır kendi istediğiyle sürgünde yaşadığı Dubai'den geçtiğimiz ay ülkesine dönen Müşerref, 11 Mayıs'ta yapılacak seçimlere katılmak istediğini açıklamıştı.
 
2007 yılında iktidarda olduğu dönemde yargıçları haksız olarak görevden almak ve eski başbakanlardan Benazir Butto'nun öldürülmesinde ihmali bulunmakla suçlanan Müşerref'in seçimlere girmesine yasak getirilmişti.
 
Pervez Müşerref 1999 yılındaki darbeyle iktidarı ele geçirmiş, sonraki yıllarda yapılan serbest seçimleri kazanan partilerin azil süreci başlatması ardından Pakistan'dan kaçmıştı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com