"Peygamberimizin 'Güzel Ahlakıyla' Yaşamalıyız"

"Peygamberimizin 'Güzel Ahlakıyla' Yaşamalıyız"
Kütahya Sebzeciler ve Pazaryerleri Esnaf Odası Başkanı İbrahim Yiğit ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kutlu Doğum haftası nedeniyle Cumartesi Pazarında alış-veriş yapan müşterilere gül dağıtarak; "Amacımız halkımızı peygamber sevgisi etrafında buluşturmak"

Kütahya Sebzeciler ve Pazaryerleri Esnaf Odası Başkanı İbrahim Yiğit ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kutlu Doğum haftası nedeniyle Cumartesi Pazarında alış-veriş yapan müşterilere gül dağıtarak; 'Amacımız halkımızı peygamber sevgisi etrafında buluşturmak' dedi. Kütahya Sebzeciler ve Pazaryerleri Esnaf Odası, müşterilere yaklaşık 1000 adet gül dağıttı.
Kütahya Sebzeciler ve Pazaryerleri Esnaf Odası Başkanı İbrahim Yiğit ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kutlu Doğum haftası nedeniyle Cumartesi Pazarında alış-veriş yapan müşterilere gül dağıtarak; 'Amacımız halkımızı peygamber sevgisi etrafında buluşturmak' dedi.
Kütahya Sebzeciler ve Pazaryerleri Esnaf Odası Başkanı İbrahim Yiğit, gül dağıtımından sonra yaptığı konuşmada bu günün islam alemi için çok önemli bir gün olduğuna değindi.
Yiğit:'Müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen yüce Peygamberimiz Hz.Muhammed'in dünyaya teşriflerinin, 1439'uncu yıl dönümünü idrak etmenin sevincini, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanlığın dirilişinde, karanlıktan aydınlığa çıkışında ve katılaşmış kalplerin yumuşamasında çok önemli bir yere sahip olan, böyle şerefli ve mübarek bir gün vesilesiyle bütün Müslümanları tebrik ediyor, Peygamber sevgisinin gönüllerimize sirayet etmesini ve kök salmasını diliyorum. Duygularında sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü; ilişkilerinde hakkı, doğruyu güzeli ve vefayı; ibadetlerinde ihlas ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden, güzellik ve ümit dolu bu seçkin insan; sözlerinde ve bu sözlerin ifade ettiği anlamlarda, bütün varlıklara karşı sergilediği tutum ve davranışlarda bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır. Onun aracılığı ile insanlığa gönderilen İslam dini de tebliğin başlangıcından zamanımıza kadar uzanan süreçte; rahmet, adalet, paylaşım, barış ve güvenlik gibi önemli ilkeleri her zaman önde tutarak umutsuz ve çaresiz insanların ümit ve ışık kaynağı olmaktadır' dedi.
İbrahim Yiğit son olarak insanlara düşen insalık adına dürüst ve güzel ahlakla kendilerini toplumda göstermek olduğuna vurgu yaparak, bu mübarek haftanın Kütahya'ya ve Türkiye'ye hayırlı olmasını temmeni ederek ülke birliğinin bölünmez bütünlüğünün pekişmesi dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com