PFDK cezayı kesti

PFDK cezayı kesti
Hafta sonu oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisi sonrasında PFDK cezayı kesti

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde yaşanan olayların ardından ceza yağdırdı.
 
PFDK, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yapılan maçta yaşanan olaylar nedeniyle sarı lacivertli oyuncular Volkan Demirel'e ve Raul Meireles'e ceza verdi..
 
PFDK'dan yapılan açıklamada; "FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu VOLKAN DEMİREL'in, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle takdiren 5 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 16.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu RAUL JOSÉ TRINDADE MEIRELES'in, rakip takım sporcusuna yönelik hakareti nedeniyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"
 
CEZALARA ERTELEME YOLU KAPANDI  
 
Profesyonel Futbol Disiplin Kururlu'nun şiddetli hareketten cezalandırdığı Volkan ve Sabri, alt sınırı 3; üst sınırı ise 6 olan 'şiddetli hareket eyleminden' cezayı verseydi söz konusu futbolcular için 'erteleme' yolu açılacaktı ancak Tahkim Kurulu'nun erteleme kriterlerinde pişmanlığın yanı sıra verilen cezanın alt sınırdan verilmiş olmasını şart olarak araması Volkan ve Sabri için 'erteleme' umutlarını da ortadan kaldırdı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com