Pforzheim'da muhteşem konser

Pforzheim'da muhteşem konser
Pforzheim Klasik Türk Musikisi Topluluğu, Festsaal Waldorfschule'de hocaları Dr. Dahi Gözüm yönetiminde verdiği konser muhteşem oldu.

Karlsruhe Başkonsolosu Serhat Aksen ve eşi Meltem Aksen'inde izlediği konseri çok sayıda Türk ve Alman Klasik Türk Müziği sevenler büyük bir hazla dinledi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Pforzheim'da Klasik Türk Musikisi Topluluğu'nun bu yılın ilk konserinde salon tamamen doldu. Şef Keman Dr. Dahi Gözüm, Ud Murat Deniz, Ney Nefi Akkaya, Kanun Mustafa Sağlık ve Ritim saz da Gürkan Arıkan'ın sazları eşliğinde 30 kişilik topluluğun verdiği koro ve solo halinde geçen konserde genç yetenekler de musikimizi en güzel bir şekilde icra etme fırsatını buldular.

Hicaz Faslı ile başlayan konser Neyzen Salim Bey, Şekerci Cemil Bey, Bimem Şen, Yesari Arsım Arsoy, Mısırlı İbrahim Bey ve Medeni Aziz Efendi gibi ünlü bestekarlarımızın eserleri büyük bir ustalıkla icra edildi.

Rumeli Türküleri ile başlayan konserin ikinci bölümünde ise Musikimizin dünden bugüne ünlü bestecilerinden derlenen eserler solo ve koro halinde okunurken müzikseverler unutamayacakları bir müzik akşamı yaşamı yaşadılar. Konserin bitiminde sanatcılar ayakta alkışlanırken izleyenler, kulaklarının pası silinmiş halde unutulmayacak bir gecenin zevkine vardılar. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com