Pide aynı fiyattan satılacak

Pide aynı fiyattan satılacak
- Kütahya'da, Esnaf ve Sanatkarlar Odasına (KÜTESOB) bağlı fırıncıların 300 gram, Ticaret ve Sanayi Odasına (KÜTSO) bağlı fırıncıların ise 350 gram pideyi 75 kuruştan satacağı bildirildi.

KÜTAHYA - Kütahya'da, Esnaf ve Sanatkarlar Odasına (KÜTESOB) bağlı fırıncıların 300 gram, Ticaret ve Sanayi Odasına (KÜTSO) bağlı fırıncıların ise 350 gram pideyi 75 kuruştan satacağı bildirildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Vali Yardımcısı Metin Selçuk başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından pide fiyatlarının belirlediği duyuruldu.
KÜTSO ve KÜTESOB tarafından hazırlanan tarifelere Kütahya Belediyesinin itiraz ettiği, daha sonra komisyonun oluşturulduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
''Yapılan ilk komisyon toplantısında, KÜTESOB'un tarifesinin oy çokluğu ile kabul edilmesine ve Kütahya Belediyesinin yaptığı itirazın reddine oy çokluğu ile, KÜTSO Meclisinin tarifesine Kütahya Belediyesinin yaptığı itirazın kabulüne ve fiyatların reddedilmesine karar verilmiştir. Kabul ve ret oylarının eşit olması nedeniyle belediye başkanlığının yapmış olduğu itirazın kabulü ve fiyatların reddedilmesine 3 evet oyuna karşılık, 2 red oyu ile oy çokluğu ile karar verilmiştir. Buna göre ilimiz KÜTESOB Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren fırınlarda 300 gram ramazan pidesi 75 kuruş, KÜTSO'ya kayıtlı fırınlarda 350 gram ramazan pidesi 75 kuruşa satılacaktır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com