Pidecilere tatsız şaka

Pidecilere tatsız şaka
Mehmet Ağar'ın tutuklu bulunduğu Yenipazar'ı karıştıran 'Çiller'li tatsız şaka.

Susurluk davasından aldığı hapis cezasını çekmek için, Aydın'ın pideleriyle ünlü sakin ilçesi Yenipazar'daki K1 Tipi Cezaevi'nde bulunan Mehmet Ağar'ın ziyaretçileri ilçeye gelmeye devam ediyor.

Bu arada eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in Mehmet Ağar'ı ziyaret için ilçeye geleceği söylentisi kısa sürede yayılırken, kimliği belirsiz bir kişinin ilçedeki tüm pide salonlarını arayıp, "Tansu Çiller gelecek 30 kişilik yer ayırın" dediği, pidecilerin de hazırlık yapıp beklemelerine rağmen kimsenin gelmediği ortaya çıktı.

Yenipazar K1 Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Demokrat Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar'ı, tutukluluğunun 9'uncu gününde MİT Özel Harp Dairesi eski Başkanı Korkut Eken ziyaret etti.

Bu arada, eski Başbakanlardan Tansu Çiller ve Hüsamettin Cindoruk'un da Ağar'ı ziyarete geleceği haberi ilçede hareketlilik yaşanmasına neden oldu.

Haberin kısa sürede ilçede yayılmasının ardından, Cezaevi Müdürü Musa Kuraç'ın da Adalet Bakanlığı'nı arayıp durum hakkında bilgi edinmek istediği öne sürüldü. Ancak ne Çiller ne de Cindoruk ziyarete gelmedi.

PİDECİLERE TATSIZ ŞAKA

Öte yandan, kimliği belirsiz bir kişinin ilçedeki tüm pide salonlarını arayıp, "Tansu Çiller gelecek. 30 kişilik yer ayırın" dediği, pidecilerin de hazırlık yapıp bekledikleri ancak kimsenin gelmediği ortaya çıktı.

İlçenin en eski pidecilerinden Mehmet Sümer, "İlçemiz ünlü isimleri ağırlıyor. Telefonla arayıp Tansu Çiller'in geleceğini söylediler. Yer hazırladık, bekledik ama gelen giden olmadı" diye konuştu.

EKEN: AYRICALIK YOK

Mehmet Ağar'ın teslim olmasından önce Yenipazar'a gelip incelemelerde bulunan eski MİT'çi Korkut Eken, ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Eken, "Sağlığı, morali çok iyi. Her şey iyi sağlık bakımından. Gazete ve kitap okuyor, spor yapıyor vaktini bu şekilde geçiriyor" dedi. Cezaevinde Mehmet Ağar'a ayrıcalık yapıldığı iddialarının hatırlatılması üzerine Eken şunları söyledi:

"Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan izin aldım. 5 dakikalık kapalı görüş yapabildim. Açık görüş olmadı. Ben bile yakınlarından biri olarak açık görüş yapamadım. Müsaade etmediler. Çok sıkı güvenlik tedbirleri var. Kendisi açısından tabi ki olumlu karşılıyoruz. İki kulübede görüşüyorsunuz. İçeriyi görmedim. Başbaşa ikimiz, bir de yanımızda başgardiyan. Ayrıcalık söz konusu değil."

Eken, yanında getirdiği tatlı ve kuru pastanın da içeriye alınmadığını söyledi. Mehmet Ağar'ı, yarın da eski TFF Başkanı Haluk Ulusoy'un ziyaret edeceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com