Piknikte mayın tuzağı

Piknikte mayın tuzağı
Osmaniye'de Zorkun yaylasına pikniğe giden 2 kişi ağaçlar arasına döşenen mayının patlaması sonucu yaralandı.
Olay saat 13.00 sıralarında Zorkun Yaylası'na 3 kilometre uzaklıkta Haçbel Mevkii'nde meydana geldi. 80 AJ 517 plakalı motosikletle Amanoslar'a çıkan Abdülbaki Akıncı ile arkadaşı Hasan Taşer , piknik yapacak yer aradı. 2 arkadaş, motosikleti yol kenarına bırakıp, ormanlık alana girdi.

Ağaçların arasında piknik için uygun yer arayan iki arkadaş, toprağın altına gizlenmiş mayına bastı. Mayının büyük bir gürültüyle patlaması sonucu iki arkadaş yaralandı. Yaralılardan biri, sürünerek yayla yoluna çıkmayı başardı. Yoldan geçenlerden yardım isteyen yaralı, başına gelenleri anlattı.

Vatandaşlar, yaralıyı bir otomobile bindirip, Osmaniye Devlet Hastanesi'ne gönderdi. Olay yerine çağrılan ambulansla da ağır yaralı haldeki diğer kişi, aynı hastaneye götürüldü. Güvenlik güçleri, olayın yaşandığı bölgede incelemelere başladı.
 
PKK'lı teröristler, Zorkun Yaylası'nda zaman zaman mayın tuzakları kurmuş, patlamalar meydana gelmişti.
 
VALİ CERRAH: PKK TERÖRİSTLERİNİN TUZAĞI
 
Mayın patlaması sonucu yaralanan 2 kişinin tedavi altına alındığı Osmaniye Devlet Hastanesi'ne gelen Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, yaralılardan Hasan Taşer'in ayağının koptuğunu, Abdülbaki Akıncı'nın ise göğsünden yaralandığını, patlayıcının PKK'lı teröristlerce döşendiğini söyledi.
 
Hastane yetkililerinden yaralıların durumuyla ilgili bilgi alan Vali Celalettin Cerrah, olayla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlarken şunları söyledi: 
 
"Bölücü terör örgütü, hedef gözetmeksizin, çoluk çocuk demeden, sivil, asker, polis demeden böyle yerlere patlayıcı koyup zarar veriyor. Bu bölücü terör örgütünün ne kadar hain, ne kadar şerefsiz olduğu bu olayla bir kez daha ortaya çıktı. Tüm vatandaşlarımız dikkatli olması lazım. Bunlara aman vermemesi lazım. Uzun süredir Amanoslar'dalar. Onlara gerekli cevabı askerimiz, polisimiz gibi vatandaşlarımız da verecektir. Bu bölgede barındırılmayacaklardır. Gençlerimizin yaralandığı bölge piknik bölgesi. 2 yaşında, 5 yaşında çocuklar da o bölgede oynuyor. Onlar da basabilirdi. Vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya çağırıyorum." 
 
Vali Cerrah, güvenlik güçlerinin bölgede geniş çaplı araştırma yaptığını sözlerine ekledi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com