Pilotların kimliği belli oldu

Pilotların kimliği belli oldu
Suriye tarafından düşürülen Türk savaş uçağındaki pilotların Malatyalı Yüzbaşı Gökhan Ertan ile Yozgatlı Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy olduğu öğrenildi.
Malatya 7.Ana Jet Üs Komutanlığından katlıktan sonra Akdenizde Suriye tarafından düşürülen savaş uçağındaki pilotlardan birinin Hava Yüzbaşı Gökhan Ertan olduğu öğrenildi.
 
İzmir'de görevli iken geçen yıl Malatya'ya görevli gelen Yüzbaşı Gökhan Ertan'ın baba evinde bekleyiş sürüyor. Aslen Malatyalı olan Gökhan Ertan'ın baba evi akrabaları ve tanıdıkları ile doldu. 2 gündün çocuklarından haber alamayan aile sürekli haberleri izleyerek gergin bekleyişlerinin sürdürüyorlar.
 
Baba Ali Ertan, uçağın düşürülmesinin üzerinden 24 saat geçtiğini ancak halen net bir bilginin kendilerine verilmediğini söyledi. Baba Ertan, haberin duyulmasının ardından komşu ve arkadaşının arkadaşlarının kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek, "Sürekli haberleri takip ediyoruz. Uçağın Suriye tarafından düşüldüğünü öğrendik. Ama çocuğumuzun akıbeti hakkında henüz bir bilgimiz yok" dedi.

 
Sabırsızlıkla gelecek mutlu bir haberi bekleyen aile umutlarını yitirmiş değil. İzmir'de görevli iken geçen sene memleketi Malatya'ya gelen Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan'ın 7.Ana jet Üs Komutanlığı'nda eğitim subayı olarak görev yaptığı öğrenildi. Bazı yakınları kayıp pilot Gökhan Ertan'ın görevinde çok başarılı bir pilot olduğunu ve sağ salim bulunması için dua ettiklerini söylediler.
 
 Hava Lojmanlarında ikamet eden 30 yaşındaki Yüzbaşı Gökhan Ertan'ın evli olduğu ve 5 yaşında bir çocuğunun bulunduğu bildirildi. Bu arada diğer kayıp pilotun da üsteğmen rütbesinde olduğu ve memleketinin Yozgat olduğu ifade edildi.

PİLOTLARIN AKIBETİ BELLİ DEĞİL
 
Suriye’nin düşürdüğü uçağın pilotlarını arama çalışmaları bugün de sürerken, uçağın bazı parçalarına ulaşıldı. Arama- kurtarma çalışmalarında tüm çabalara rağmen akıbetleri henüz bilinmeyen pilotların aileleri, gelişmeleri endişeyle izliyor.
 
Düşürülen uçaktaki Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan’ın, Hava Lojmanları’nda oturan eşi ve 5 yaşındaki çocuğu ile Turgut Özal Mahallesi’nde oturan anne- babası endişe içinde arama- kurtarma çalışmalarından gelecek haberi bekliyor. Pilot yüzbaşının daha önce Erkan Erton olan adını, mahkeme kararıyla Gökhan Ertan olarak değiştirdiği belirtildi.
 
Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan’ın baba evi yakınlarının akınına uğradı. Yakınları ve komşularıyla televizyondan sürekli haberleri izleyen, kulağı gelecek bir haber için telefonda olan baba Ali Erton, olayın üzerinden 24 saat geçtiğini, hala kendilerine yeterli bilgi verilmediğini söyledi. Ali Erton, "Sürekli haberleri takip ediyoruz. Uçağın Suriye tarafından düşüldüğünü öğrendik. Ama çocuğumuzun akıbeti hakkında henüz bir bilgimiz yok" dedi. Yakınları da Yüzbaşı Gökthan Ertan’ın görevinde çok başarılı bir pilot olduğunu ve sağ salim bulunması için dua ettiklerini söylediler. Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan’la birlikte düşürülen uçaktaki diğer subayın Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy olduğu öğrenildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com