Pınar Selek için kırmızı bülten

Pınar Selek için kırmızı bülten
Sosyolog Pınar Selek için kırmızı bülten çıkarıldı

Hakkındaki aynı davadan 2 kere beraat edip daha sonra müebbet cezası yiyen Sosyolog Pınar Selek için şimdi de kırmızı bülten çıkarıldı.

Mısır Çarşısı’nda  9 Temmuz 1998'de meydana gelen patlamayla ilgili mahkeme önce patlamanın sebebinin belirlenememesinden dolayı 2 kere beraat vermiş ancak mahkeme başkanının değişmesiyle “Sanıklara atılı eylemin devletin hakimiyeti altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya, ülke birliğini bozmaya yönelik olarak vahamet arz edici nitelikteki silahlı eyleme katıldıklarını" iddia ederek Selek'e ağırlaştırılmış müebbet verilmişti.

Selek’i ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme Selek hakkında tutuklanması için yakalama kararı da çıkardı. Mahkeme, bu kararı oy çokluğuyla aldı. Mahkeme Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu karara muhalefet şerhi koydu. Mahkemenin yakalama kararını gönderdiği Adalet Bakanlığı , Selek’in yurtdışında olduğuna dair mahkemeye yazı gönderdi. Bunun üzerine davaya bakan İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi , Selek hakkında kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na yazı gönderdi.

PINAR SELEK: DİRENİYORUM

Halen Strasbourg Üniversitesi’nde doktorasına devam eden sosyolog ve yazar Pınar Selek, hakkında kırmızı bülten çıkarılmasıyla ilgili olarak Agos gazetesine  “Direniyorum.”  yorumunda bulundu.

Selek Agos gazetesine yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:

Avukatlarım hukuki mücadeleyi veriyorlar. Ben ise, üretmeye devam edeceğim. Az sonra bir toplantıda ‘sosyal hareketlerin repertuarı’ hakkında bir konuşma yapacağım mesela. Ben kendim olmaya devam ediyorum, ‘direniyorum’ bundan başka sözüm yok.” (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com