Pınar Selek'e müebbet istemi

Pınar Selek'e müebbet istemi
Yerel mahkeme Mısır Çarşısı'ndaki patlamayla ilgili davada Pınar Selek'in ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Mısır çarşısındaki patlama davasında yerel mahkeme, Yargıtay'ın "Pınar Selek cezalandırılsın " kararına "usüle aykırılık" nedeniyle direnmekten vazgeçti. Savcı, Selek'in ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, Mısır Çarşısı'nda 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin davada, mahkeme heyeti başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu'nun izinli olması nedeniyle heyete başkanlık eden Mehmet Hamzaçebi, sanıklardan sosyolog Pınar Selek ve 'ün yargılanmasıyla ilgili yeni bir karar alındığını bildirdi.
 
Başkan Hamzaçebi, sanıklar Selek ve Öztürk hakkındaki beraat kararını bozan Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin ''ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası'' verilmesi yönündeki kararına daha önce direnme kararı verildiğini hatırlattı.
 
Hamzaçebi, direnme kararının usule aykırı olduğunu ve mahkemenin direnme kararından vazgeçtiğini bildirdi.
 
Duruşma, bu karara karşı avukatların beyanlarıyla devam ediyor. Mısır Çarşısı'nın girişindeki bir büfede 9 Temmuz 1998 tarihinde meydana gelen patlamada, 7 kişinin hayatını kaybetmiş, 127 kişi de yaralanmıştı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com