Pino sınırdışı ediliyor !

Pino sınırdışı ediliyor !
G.Saray'ın sezon başında Al Nassr takımına kiralık olarak gönderdiği Juan Pablo Pino'nun, geçen hafta içinde hamile olan eşinin gözleri önünde tutuklanmak istediğini okumuştuk.

Pino'nun Fazilet ve Önleme Destekleme Komisyonu üyeleri tarafından neden tutuklanmak istendiği ise bugün ortaya çıktı. Suudi polisinin kısa kollu gömlek giyen ve kollarındaki dövmelerden rahatsız olan Arapların şikayet etmesi üzerine Pino'yu tutuklamaya çalıştığı öğrenildi.
 

Bu arada Suudi polisinin şeriat kanunlarına uymadığı için Pino'ya karşı dava açtığı ve Al Nassr kulübünü de bir protesto çekerek, Pino'nun bir an önce sözleşmesinin feshedilmesini istediği, Al Nassr'ın bu kurala uymazsa, Pino için sınır dışı etme kararı alacağı bildirildi. Bu arada Pino'nun tutuklanmasını engelleyen kişinin Kolombiya'nın Riyad Büyükelçisi Rocio Guzman olduğu bildirildi.


Suudi yasalarına göre dövmesi olan futbolcular maçlara bile çıkarken dövmelerini kapatma zorunluluğu taşıyorlar. Suudi gençlerinin gelişimini olumsuz etkilememesi için.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com