Pinto : "Gol benim için..."

Pinto : "Gol benim için..."
Bursaspor'un Şilili futbolcusu Sebasitan Pinto, adaptasyon sürecini atlattığını söyledi.

Bursaspor'un ikinci yarıdaki başarısında büyük pay sahibi olan Şilili forveti Sebastian Pinto, takıma adaptasyon sürecini atlattığını söyledi.

Devre arasında transfer edilen ve kendisinden beklenen performansı kısa sürede sahaya yansıtan Pinto, Bursaspor TV'ye yaptığı açıklamada, Bursaspor'a kısa sürede alıştığını dile getirdi. Bir futbolcunun adaptasyon süresinin ne kadar çabuk geçerse o kadar fazla performans göstereceğini dikkat çeken golcü oyuncu, "Ben bu adaptasyon sürecini kısa sürede geçtim. Takım arkadaşlarıma çabuk alıştım ve bunun için çok mutluyum. Türkiye'ye yeni gelen oyuncular için zorlu bir durum. İlk geldiğimde dil konusundan tutun, takıma adaptasyon benim için çok önemliydi. Halen hocamızla dille ilgili bazı pürüzlerimiz var." dedi.

Transfer olurken şehir ve takım hakkında fazla bilgiye sahip olmadığını ifade eden Pinto, şöyle konuştu:

"Bursa hakkında birşey bilmiyordum. Sadece şampiyon olduğunu duymuştum. Ama Bursa'ya geldiğmide şehir ve taraftar benim için sürpriz oldu. Fanatik ve ateşli bir taraftar var ve desteklerini gösteriyorlar. Takımı hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar."

"GOL BENİM İÇİN EKSTRA MOTİVASYON'

Gol atmanın kendisi için çok önemli olduğunu dile getiren Şilili futbolcu, "Taraftarın ve takım arkadaşmarımın beni benimsemeleri, benim için ekstra motivasyon oluyor." diye konuştu.

Sezon sonu için birşey söylemenin çok erken olduğunu ifade eden Pinto, ilk 4 hedefi konusunda şunları söyledi:

"Toplantılarda da hocamız bize bahsediyor. Hedeflerimiz doğrultusunda ilk 4'e girme şansımız var. Diğer takımların göstereceği performans da önemli. Maçları kazanıp, diğer takımlara bakmadan en iyi şekilde sezonu bitirmek istiyoruz."

"BATALLA İLE AYNI DİLİ KONUŞMAMIZ AVANTAJ"

Pinto, Batalla'ya uyumuyla ilgili yöneltilen soruya ise şu cevabı verdi:

"Tabi ki Pablo Batalla ile aynı dili konuşmamız avantaj. Onun mevkiiyle benim mevkiimin yakın olması da avantaj. Birbirimizi anlamamız çok büyük avantaj olarak görüyorum."

Gelecekten ziyade bu günü düşündüğünü vurgulayan Pinto, "Benim için önemli olan buğün ne yaptığım. Kendimi geliştirip, takıma faydalı olmak için çalışıyorum. Takımın başarısı için ne gerekiyorsa onu düşünüyorum." şeklinde konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com