Pis Yedili'nin Ceyhun'u Habertürk'e konuştu

Pis Yedili'nin Ceyhun'u Habertürk'e konuştu
Ekranlarda son zamanlarda boy göstermeye başlayan başarılı isimlerden Ümit Kantarcılar, Habertürk'ten Ece Saruhan'a içini döktü...

Ümit Kantarcılar, içinde bulunduğu projelerini ve gelecek planlarını anlattığı röportajında samimi itiraflarda da bulundu.

İşte o röportajın ilgili bölümü:

Müjdat Gezen Konservatuvarı’nda BOĞA öğrenci olduğun dönemle başlayalım. Antalya’da büyüdün, İstanbul’a geldin, konservatuvara başladın ve...
 
Ve hep şükrettiğim bir mucize gerçekleşti. Antalya’dayken televizyonda izleyip hayran olduğum pek çok değerli isim hocam oldu. Hayran olduğum insanlar bana mesleğimi öğretti, onların meslektaşı olmamı sağladı. 2005’te burslu olarak girdim konservatuvara. Antalya’dan geldiğim için evim yoktu. Bir üst sınıfım bana ev buldu, kitaplarını ve eşyalarını verdi. Kız arkadaşlarım bana yemek yaptı. Ben konservatuvarda oyunculuktan önce tiyatro adabını öğrendim. Okula girdiğimizde Müjdat Hoca’nın kurduğu ilk cümle “Biz bu okulu sevgi üzerine kurduk. Ya bir birinizi seveceksiniz ya da buradan gideceksiniz” olmuştu. Bize iyi oyuncu olmaktan önce iyi insan olmayı, sevmeyi, paylaşmayı öğretti hocalarımız.
 
 
Ardından Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’na geçişin nasıl oldu? 
 
Konservatuardan arkadaşım olan Burak (Alkaş) o tiyatroda çalışıyordu. Bana seçme yapılacağını söyledi. Önce “Ben gelmem. Ali Poyrazoğlu’nu sevmiyorum” dedim.
 
KIŞA SAHNEDE! 
 
Neden sevmiyordun? 
 
Bilmiyorum, sevmiyordum işte. Burak baskı yapınca seçmeye gittim. Geç kalmıştım. Kapıdan içeri girdiğim de Ali Hoca, “Yanında CV’si ve fotoğrafı olmayan var mı?” diye sordu. Bir tek ben de yoktu. “Benim senin gibilere ihtiyacım yok, çık git bu tiyatrodan” dedi. Çok hırslanmıştım. Hemen hiç gülümsemediğim bir fotoğraf çektirdim. En kötü el yazımlada “Doğdum, büyüdüm, yaşıyorum” şeklinde bir CV yazıp tiyatroya döndüm. Sahneye çıktım, oynadım. Ali Hoca bir laf etsede kavga etsek diye bekliyordum. “Seni aldım” deyince çok şaşırdım. 150 kişiden 4 kişi seçtiler, biri bendim. Bu arada o ana kadar arkadaşı olduğumu söylemeyen Burak, “Ümit’i ben getirdim, arkadaşım” dedi. Ali Poyrazoğlu Ti yatrosu maceram böyle başladı. Pek çok oyunda oynadım, tek kişilik gösterilerimde oldu. Sen çoğunu izledin zaten. Gelir en öne otururdun. İlk zamanlar seni tanımadığımız için Burak ile bir birimize “Sarışın gelmiş” derdik ve hep  sana bakarak oynardık.

Ece Saruhan'ın Ümit Kantarcılar ile gerçekleştirdiği röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com