Pisa Kulesi'nde intihar

Pisa Kulesi'nde intihar
İtalya’nın sembollerinden biri olan tarihi Pisa Kulesi, üzücü bir olaya sahne oldu. 40 yaşındaki bir kadın, tüm turistlerin gözü önünde kuleden atlayarak intihar etti.

Yaklaşık 840 yıldır eğik de olsa ayakta durmayı başaran Pisa Kulesi’nde, son 2 yıl içinde 5’inci intihar olayı yaşandı. İtalyan bir kadın, yerel saatle akşam 18.30 sularında geldiği 6 sütun dizisinden oluşan, 56 metre yüksekliğindeki kuleden kendisini boşluğa bıraktı.

Hem kulede hem de kulenin önündeki Piazza dei Miracoli’de (Mucizeler Meydanı) bulunan yüzlerce turistin tanık olduğu olayda, kadın 2 metrelik korkuluğa çarptıktan sonra yere düştü. Olayın ardından kule yaklaşık bir saat süreyle kapatıldı. Evli olduğu belirlenen kadının, intihar nedeni henüz anlaşılamazken, ardında herhangi bir not bırakmadığı belirtildi. Bu intiharla birlikte, kuleden atlayarak intihar edenlerin sayısı, son 2 yılda 5’i buldu. Daha önce, 31 yaşındaki Pisalı bir kadın, 29 yaşında Hollandalı bir kadın turist ve 21 yaşındaki yine Hollandalı bir erkek turist ile Eylül ayında İtalyan bir öğrenci kulede hayatlarına son vermişti.
(SRK)
 

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com