"Pislikçi Yavuz" önce kameraya sonra polise yakalandı!

"Pislikçi Yavuz" önce kameraya sonra polise yakalandı!
İstanbul'da, namaz için camiye gitmek üzere olan yaşlıları, üzerlerine tükürdüğü ardından da temizleme bahanesiyle soyduğu ileri sürülen 66 yaşındaki Yavuz Atkovan suçüstü yakalandı.

Zeytinburnu, Fatih ve Esenler'de son bir ay içerisinde "Pislikçilik" olarak tabir edilen hırsızlık yöntemiyle yaşları 58-65 arası olan 3 kişinin soyulması üzerine çalışma başlatıldı. Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği'nce yapılan çalışmalarda, 1 Eylül 2012 tarihinde namaza gitmek üzere olan 58 yaşındaki C.İ.S. cebinden 380 lira çalınma anının güvenlik kameralarına yansıdığı ortaya çıkarıldı.

Görüntülerde, daha önce 27 defa daha aynı suçtan yakalandığı için ekipler tarafından bilinen 66 yaşındaki Yavuz Atkovan'ın önce C.İ.S.'nin üzerine tükürdüğü, ardından geri gelerek peçete ile C.İ.S.'nin üzerini sildiği, bu sırada da arkasına doğru hamle yaparak cüzdanını boşalttığı görülüyor.

Bunun üzerine Yavuz Atkovan'ın yakalanması için onu daha önceden de yakından tanıyan bir ekip görevlendirildi. Takibe alınan Atkovan, yaşlı bir kişinin üzerine pislik atarak soymaya kalktığı sırada suçüstü yakalandı. Emniyet Müdürlüğüne getirilerek sorgulaması yapılan Yavuz Atkovan, aynı yöntemle soyulan 3 kişi tarafından da teşhis edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Yavuz Atkovan Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. (BCK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com