Pitbull aşkı iş bıraktırdı

Pitbull aşkı iş bıraktırdı
Antalya'da, Pitbull cinsi köpeğini kaybeden bir kişi sokak ve duvarlara el ilanı asarak köpeğini arıyor.

Köpeğini bulana 1000 TL para ödülü vereceğini söyleyen Cenk Özyüksel, "Bizi bayramda sevindireni biz de sevindireceğiz" dedi. 
Gözlükçü dükkanı bulunan 31 yaşındaki Cenk Özyüksel, Muratpaşa ilçesi Demircikara Mahallesi Havadar Sitesi'ndeki evinden bir hafta önce kaybettiği Pitbull cinsi köpeğini sokak ve duvarlara el ilanı asarak arıyor. Bugüne kadar 10 üzerinde köpek beslediğini anlatan Cenk Özyüksel, şans eseri tanıştığı Pitbull cinsi köpeğini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. İşyerini babasına bırakan Özyüksel, bir haftadır her yerde köpeğini aradığını söyledi.

YARALI BULDUM 

Köpeğini kaybettikten sonra iş ve özel hayatının kötüye gittiğini kaydeden Özyüksel, şöyle konuştu: "Pitbull cinsi köpeği beslemeye şans eseri başladım. Kaybettiğim 'Aytos' isimli 1 yaşındaki köpeğimin annesini sokakta yaralı halde buldum. Adını 'Fitnat' koydum. Çok hastaydı ve tedavisi için aylarca hayvan hastanesine gittim. Uzun tedavi sonucunda köpek ayağa kalktı. Bu kadar bakımın ardından köpeği veremedim. Biz de başta Pitbull beslemeyi düşünmüyorduk. Fakat insan içine girip onla yaşamaya başladıktan
 sonra olayın bambaşka olduğunu gördüm."
 

BAŞKA KÖPEK BESLEYEMEM 

Ardından 'Fitnat'ın 7 yavrusunun dünyaya geldiğini kaydeden Özyüksel, şunları söyledi: "Fitnat'ın çiftleştiği eşi de simsiyahtı. Bu iki köpekten 7 yavru dünyaya geldi. 7 yavrunun hepsi simsiyah, bir tanesi kahverengiydi. Ben yavruların hepsini dağıttım. Fakat bu kahverengi yavruyu vermedim. Bu kaybettiğimiz 1 yaşındaki Aytos'u o gün bugündür besliyorum. Elimde büyüdü. Köpeğimin en büyük özelliği bal rengi gözlerinin olması ve üzerinde seri numarası yazılı bir çip olmasıdır. Ben şu andan itibaren başka bir köpek besleyeceğimi düşünmüyorum. Bu köpekler insanlarla çok iyi anlaşıyor." 

Aytos'un geçen hafta Pazar günü pencereden dışarıya bakarken bahçedeki kedilerin peşinden gittiğini anlatan Özyüksel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kaybolduğu günden bu yana köpeğimizden hiç bir haber alamıyoruz. Hiç bir haber gelmedi. Köpeğimin iyi insanların eline geçmesini temenni ediyoruz. Köpek Pitbull olduğu için anlatılan hikayeler çok farklı. İnsanların bu hayvanlara yaklaşımları korkunç. Biraz bu bizi ürkütüyor. İnşallah köpeğimiz iyi bir insanın elindedir ve bize geri dönüş yaparlar. Köpeğimin her türlü aşısını ve bakımını yaptırdım. Gerekli yerlere de başvurumuzu yaptık fakat bize ulaşan olmadı."

BİZE BAYRAM HEDİYESİ VERSİNLER 

Aytos'un kaybolmasına aile olarak çok üzüldüklerini ifade eden Özyüksel, sözlerine şöyle devam etti: "Şu an aile olarak çok kötüyüz. Evladımızı kaybetmiş gibiyiz. İki gündür arıyoruz. Biz köpeği bulana veya olduğu yeri haber verene ödül olarak 500 TL ödül koyduk.  
 
Sonuçta gerçekten paraya ihtiyacı olan insansa daha fazlasını da verebilirim. Benim köpeğim çok değerli. Köpeğime kavuşmak istiyorum. Bayram geldi. Eğer köpeğim bulunmazsa bu bayram bizim için sıkıntılı geçecek. Bizi bayramda sevindirecek insanı
 bizde sevindireceğiz. Köpeğimle ilgili bir haber gelirse bize en büyük bayram hediyesi olur." 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com