Pitbull'a dikkat!

Pitbull'a dikkat!
Kediye işkence eden Üniversitesi öğrencisi, siyasileri harekete geçirdi. Hayvanları Koruma Yasası raftan indi. Meclis Çevre Komisyonu'nda, alt komisyona havale edilen tasarı, hayvanlara karşı işlenen suçları kabahat olmaktan çıkarıyor; suç kapsamına alı

Tasarı ile ilgili sunumu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yaptı. Cezaların ağırlaştırılacağını açıkladı. Tasarı ile hayvanlara işkencenin de cezasının artacağını söyledi. Bakan Eroğlu, idari para cezalarının artacağını vurguladı.

YONCİMİK DE MECLİS'E GELDİ

Komisyonda, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve hayvanseverler de vardı.. Sanatçı Yonca Evcimik görüşmelerin umut verici olduğunu söyledi... "En önemlisi bugün tartışmadık, konuştuk" diyen Evcimik, hayvanlar için doğru bir düzenleme yapılacağına inandığını belirtti.

TEHLİKELİ TÜR KÖPEK BESLEMEK YASAKLANIYOR

Düzenleme yasalaşırsa Pitbull gibi tehlikeli köpek ırklarını ve melezlerini üretmek, sahiplenmek, ülkeye girişini ve satışını yapmak yasaklanacak.Ev ve süs hayvanları satışı yapılan yerlerde yırtıcı, saldırgan ve zehirli hayvan satışı da yasaklanıyor. Tasarı evde beslenecek hayvanlara da sınırlama getiriyor.(bee)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com