Pizza kutularıyla bebekleri gömmüşler

Pizza kutularıyla bebekleri gömmüşler
Muayenehanesinde 5-6 aylık bebeklere kürtaj yaptığı ve bebeklerin pizza kutusu ve bebek bezine sarıp gömüldükleri ortaya çıktı.

Balıkesir'de geçen Şubat ayında üç özel hastaneye gerçekleştirilen "Neşter" operasyonu kapsamında tutuklanan jinekolog doktor İ.E.'nin Susurluk'taki muayenehanesinde 5-6 aylık bebeklere kürtaj yaptığı ve bebeklerin pizza kutusu ve bebek bezine sarıp gömüldükleri ortaya çıktı.

Bursa'nın Karacabey ve Balıkesir'in Susurluk ilçelerinde muayenesi olan, Balıkesir'deki özel bir hastanede de bir dönem yönetim kurulu başkanlığı yapan Dr. İ.E. hakkında dava açıldı. Zanlının 21 ile 85 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi.
 
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı geçen yıl eylül ayında bazı ihbarlar sonrası kentteki 3 özel hastaneyi incelemeye aldı. 2011 yılı Şubat ayında "Neşter" adı verilen operasyonu düzenleyen jandarma, bazı hastalara ameliyat yapmadan yapılmış gibi gösterip sigortadan para sızdırdıkları ve devleti zarara uğrattıkları saptanan, doktor ve sağlık çalışanlarından oluşan 11 kişiyi gözaltına aldı. Yasal süresi olan 10 haftayı geçmiş bebekleri öldürüp, kürtaj yaptığı belirlenen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Dr. İ. E. ve kendisine yardım ettiği ileri sürülen sekreteri E.Ü.U., doktorun ortağı A.A. ve hastane müdürü M. T. soruşturma kapsamında tutuklandı.

JANDARMA BİN 30 KİŞİYİ DİNLEDİ
 
Jandarma ekipleri, özel hastanelerin birinde yolsuzlukla ilgili resmi evrakları incelerken kuruma gelen ve hamile olarak kaydı yapılan kadınların nüfus müdürlüğünde doğum kayıtları olmadığını fark etti. Kayıp bebeklerin peşine düşen ekipler, anne adayları Tuğba Y. ve Sultan K.'nın ifadelerine başvurdu. İki kadının ifadesinden yola çıkan ekipler 4-5 aylık bebeklerin ilaçla anne karnında öldürüldüğü, ardından suni sancıyla doğurtulduğu ya da kürtajla alındığını belirledi. Bu gelişmenin ardından geçen nisan ayında, 10 haftalığın üstündeyken anne karnında ölen iki bebeğin Balya ve Susurluk ilçelerindeki mezarları açıldı. Minik bebeklerin pizza kutusu ve bebek bezine sarılarak gömüldükleri ortaya çıktı. Ceninlerden alınan örnekle İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yapılan incelemede bebeklerin Tuğba Y. ve Sultan K. 'ya ait olduğu belirlendi. Hazırlanan iddianamede doktor İ. E.'nin istenmeyen gebelikleri yasal süre olan 10 haftanın dolmasına ve tıbbi gerekliliklerin yerine getirilmemesine rağmen sonlandırdığı, bu işlemi Karacabey ve Susurluk'taki muayenehanelerinde kanunlara aykırı olarak, gerekli sterilizasyon ve devletin gözetimi olmaksızın gerçekleştirdiği ileri sürüldü. İ.E.'nin özel hastanede ise gayrimeşru ilişkilerdeki gebelikleri sonlandırmayı kayıtlara geçirmeden gizlice yaptığı kaydedildi. İ. E. 'nin ultrason görüntülerine göre, hamile kadınlara "Dextroz" adlı ilacı verdiği, bu ilacın etkisiyle bebeğin anne karnında öldüğü ve ertesi gün de suni sancı ile doğum yaptırdığı ve gebeliği sonlandırdığı iddia edildi. Jandarma ekipleri konuyla ilgili bin 30 kişiyi dinledi. Ayrıca 50 kişi hakkında çeşitli suçlamalarla dava açıldı. Davanın ilk duruşması 10 Ekim 2011 tarihinde Balıkesir Ağır ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com