PKK, 3 rehini bıraktı

PKK, 3 rehini bıraktı
AĞRI Dağı'nın Korhan Yaylası'ndan iki hafta önce PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan yol yapımında görevli 3 kişi serbest bırakıldı.

Olay, 29 Mayıs saat 19.00 sıralarında Ağrı Dağı'nın Iğdır'a bakan tarafındaki Korhan Yaylası'nda meydana geldi. Yol yapımı çalışmasında görev yaptıkları bölgeden akşam saatlerinde Iğdır'a dönmek üzere yola çıkan grubun önü, bir grup PKK'lı terörist tarafından kesildi. Yol yapımından dönenlerin bulunduğu 3 Nahcivanlı 2 işçiyi pasaportlarını aldıktan sonra bırakan teröristler, mühendis Mehmet Tan, avukat Serkan Gültekin, müteahhit Fikri Güner, marangoz Zafer Alagöz ve 6 işçiyi yanlarına alıp Ağrı Dağı'na doğru kaçarak izlerini kaybettirdi.

Olaydan kısa bir süre sonra bölgeye sevk edilen, aralarında Özel Harekat timlerinin de bulunduğu güvenlik güçleri, kaçırılanları kurtarmak için teröristlerin bulunduğu tahmin edilen bölgeyi ablukaya aldı. Ancak yapılan tüm aramalara rağmen kaçırılan 10 kişinin ve teröristlerin izine rastlanılamadı.PKK'lı teröristler elinde tuttukları 10 kişiden 7'sini 5 Haziran günü serbest bıraktı.

Teröristler, rehit tuttukları mühendis Mehmet Tan, müteahhit Fikri Güner ve marangoz Zafer Alagöz ise bugün saat 21.00 sıralarında serbest bıraktı. Vali Yardımcısı Türker Çağatay Halim, serbest bırakılan 3 kişinin sağlık durumunun iyi olduğunu ve evlerine gittiklerini söyledi.

MARANGOZUN ANNESİ: DUALARIM KABUM OLDU

PKK'lılar tarafından rehin alınan marangoz Zafer Alagöz'ün serbest bırakıldığını duyan yakınları merkez 12 Eylül Mahallesi'ndeki evine akın etti. Serbest bırakıldığı için çok mutlu olduğunu belirten Zafer Alagöz, 16 gün dağda endişe içinde yaşadığı söyledi. Oğlunun serbest bırakıldığına sevinen anne Sümbel Alagöz, "Dualarım kabul oldu" dedi. Zafer Alagöz'ün serbest bırakılması üzerine evinin bahçesinde yakınlarına tatlı ikram edildi. (NSK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com