PKK 4 kritik noktaya aynı anda saldırdı!

PKK 4 kritik noktaya aynı anda saldırdı!
Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma ve Tugay Komutanlığı’na eş zamanlı saldırı düzenleyen PKK’lılardan 5’i öldürüldü. İlçe merkezinde kamu binaları ve işyerleri çatışmalar sırasında zarar gördü.
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çarşamba günü Bağlar ile Zorgeçit köyleri arasında PKK’lılarca yola döşenen patlayıcıların uzaktan kumandayla patlatılması ve perşembe günü Derecik beldesinin Omurlu köyündeki Omurlu 2. Hudut Tabur Komutanlığı ile Derecik Jandarma Taburu’na yapılan saldırıların ardından bölgede operasyonlar devam ederken, PKK’lılar önceki akşam da ilçe merkezine saldırdı. Yaklaşık 30 kişilik bir PKK’lı grubu saat 20.30’da ilçe merkezinde aynı binada bulunan Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü ile 100 metre yakınındaki Jandarma Komutanlığı ve ilçe dışındaki Tugay Komutanlığı’na eş zamanlı saldırı düzenledi.
 
ÖNCEDEN İSTİHBARAT ALINDI
 
PKK’lıların uzun namlulu silah ve roketatarlarla yaptığı saldırıya, önceden istihbarat aldıkları için hazırlıklı olan güvenlik güçleri anında karşılık verdi. İlçe merkezinde çıkan ve saat 22.40’a kadar süren çatışmada 5 PKK’lı ölü olarak ele geçirildi. Mahale aralarındaki operasyonlar ise sabaha kadar sürdü. Yaklaşık 2 saat yoğun biçimde süren çatışmaların izleri ise sabah saatlerinde ortaya çıktı. İran ve Irak’a sınır olan Şemdinli’de bir çok kamu binası ve sivillere ait ev ve işyerleri zarar gördü. İlçe merkezinde yaşayanlar büyük korku içerisnde sabahı beklerken, patlamamış olan el bombaları ve çeşitli mühimmatlar için de sabahın erken saatlerinden itibaren ilçede geniş güvenlik önlemleri alındı. Uzman ekipler çatışmaların yoğun olarak meydana geldiği bölgelerde büyük bir titizlikle mühimmat aradı. Patlamamış olan mihimmatlar özel kıyafetli bomba uzmanı ekipler tarafından güvenlik önlemleri altında etkisiz hale getirildi.
 
OMURLU'YA BİR SALDIRI DAHA
 
Önceki gün saat 15.00 sıralarında bir askerin şehit olduğu, 5 askerin de yaralandığı Omurlu Sınır Jandarma Tabur Komutanlığı, dün saat 11.30 sıralarında yine saldırıya uğradı. PKK’lıların roketatar, havan ve uzun mnamlulu silahlarla yaptığı saldırıya, askerler anında karşılık verdi. Saldırının ardından hava destekli operasyon başlatıldı. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com