PKK 5 bin şemsiye almış

PKK 5 bin şemsiye almış
Dağlıca baskınının ardından başlatılan operasyonda öldürülen PKK'lilerin üzerinden şemsiye çıktı. Amacın termal kameralara yakalanmamak olduğu, terör örgütünün bu nedenle 5 bin şemsiye aldığı belirlendi.
PKK'nin, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki Yeşiltaş karakoluna yaptığı baskında 8 askerin şehit olmasının ardından başlatılan operasyonlarda öldürülen 28 PKK'linin üzerinden şemsiyeler çıktı.
 
Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, daha önce vücutlarına naylon saran PKK’lilerin, ilk kez termal kameralara yakalanmamak için şemsiye kullandıkları belirlendi. 
 
PKK’li teröristlerin böylece termal kameralara yakalanmamak için farklı yöntem uyguladıklarının anlaşıldığını belirten yetkililer, "PKK, bunu yeni keşfetti ve ilk kez bu olayda kullandı. Teröristler siyah renkli şemsiyeleri açıp önlerine tutuyor ve hafif çömelerek şemsiye arkasına gizlenerek yürüyor. Siyah renkli şemsiyeler vücut ısısını kapattığı için termal kameralar tarafından tespit edilemiyor" dedi.
 
5 bin şemsiye alınmış
 
Güvenlik ve istihbarat birimleri yaklaşık 2 ay önce PKK’nin Kuzey Irak’ta toplu şemsiye alımı yaptığını belirledi. Siyah renkte özel yapılan 5 bin şemsiye alan PKK’nin bu şemsiyeleri eyleme katılacak olanlara dağıttığı belirtildi.
 
Ayrıca gazetenin haberinde, şemsiye ile termal kameradan kaçmanın mümkün olup olmadığı uzmanlara soruldu. Bazı isimler bunu mümkün görürken, bazıları ise tersi görüşü savundu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com