PKK: Artık tek yol var

PKK: Artık tek yol var
PKK'dan tehdit dolu açıklamalar

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Karşımızda ölümlerden vicdanı sızlamayan ve siyasal kazanç elde etmek isteyen sadist bir Başbakan ve tek adamla yönetilen bir diktatörlük sistemi bulunmaktadır. Tehlikeli bir hal alan bu gidişata dur demek için, tek yol direnmek ve mücadele etmek kalmıştır” dedi.

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada “Gerek cezaevlerinde gerekse dışarıda yaşanacak ölümlerden ve olaylardan bizzat Başbakan Erdoğan’ın kendisinin sorumlu olacağını” savunuldu. Fırat Haber Ajansı'nda yer alan haberde, “tüm yapıcı girişimlerin sonuçsuz kaldığı yerde tek yolun direnmek olduğu” ifade edildi.

 “CEVAP VERİLECEK”

Açıklamada şöyle denildi: “Bundan sonra gerek cezaevlerinde ve gerekse de dışarıda yaşanacak ölümlerden, şahadetlerden ve olaylardan bizzat Başbakan Erdoğan’ın kendisi sorumlu olacaktır. AKP’nin bu zulüm siyasetine karşı özgürlük hareketimiz ve halkımız her biçimde direnecek ve gereken cevabı vermesini bilecektir. Kanla beslenen bu zulüm iktidarının halkımızın iradesi karşısında başarısız kalacağı kesindir.

“TEK YOL DİRENİŞ”

Tüm yapıcı girişimlerin, çağrıların sonuçsuz kaldığı ve tehlikeli bir hal alan bu gidişata dur demek için, tek yol direnmek ve mücadele etmek kalmıştır. Bu gerçekten hareketle dağlarda, şehirlerde başlayan direniş halkasına zindanlardan katılan yoldaşlarımızın ortaya koyduğu iradeyle bütünleşmek, direnişi toplumsal bir düzeye çıkarmak temel bir yurtseverlik görevi haline gelmiştir. Direniş her yerde toplumsal düzeyde yükseltilmelidir. Türkiye’nin birliğinden bütünlüğünden ve halkların kardeşliğinden yana olan demokratik-devrimci tüm kesimleri, vicdan sahibi tüm insanları daha aktif devreye girmeye, Kürt halkıyla omuz omuza faşizme karşı eylem birliğini geliştirmeye çağırıyoruz! Kazanan halkların özgürlük ve demokrasi mücadelesi olacaktır.”(MUK)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com