PKK-Asayiş Diyarbakır da ortaya çıktı

PKK-Asayiş Diyarbakır da ortaya çıktı
PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) 'Asayiş Birimi' kuruluşunu ilan etti ve polislerle çatıştı. PKK ve BDP böyle bir oluşumun var olmadığını savunmuştu.
PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) 'Asayiş Birimi' kuruluşunu ilan etti ve polislerle çatıştı.
Kendilerini ‘Asayiş Birimi’ olarak tanımlayan yüzü maskeli grup Diyarbakır'ın Merkez Sur İlçesi Fiskaya semtinde tören düzenleyip, eylem yaptılar.  Görüntüler dün ortaya çıktı ve twitter üzerinden paylaşıldı.
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde PKK’ya yakınlığıyla bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi diploma töreni ve havai fişeklerle kutlamalar yaparak Asayiş ‘birimini’ kurmuşlardı. 
 
ÖCALAN LEHİNE SLOGAN ATTILAR
 
PKK'nın sözde 'Asayiş Birimi'nin Dicle Nehri kenarında ortaya çıktılar. Öcalan'ın fotoğrafının asılı bulunduğu bir masanın önünde açıklama yyapıldı ve Öcalan lehine sloganlar atıldı. PKK'yı simgeleyen bayraklar yer aldı gösteride. Açıklama yaptıkları masada ise Öcalan posteri yer aldı. Açıklama ve tören yaptıktan sonra dağılan grup olay yerine gelen emniyet güçleri ile çatıştı. 


10 KİŞİ TUTUKLANDI
 
ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde üniforma giyerek yol kontrolü yapan PKK'nın sözde 'Asayiş Birimi'ne yönelik operasyonda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 10 kişi savcılığı itirazı üzerine tutuklandı.
 
Geçtiğimiz günlerde Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'nın sözde 'Asayiş Birimi'ni kurduklarını iddia ederek, yol kontrolü yapan gruba yönelik yapılan operasyonda 11 kişi gözaltına alınmıştı. Cizre'de tören düzenleyerek kuruluşlarını ilan eden ve yol kontrolü yapan grup ile ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan kişiler, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılmıştı. 
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan 11 kişiden 10'u çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Serbest bırakıldıktan sonra firari olduğu belirtilen bir kişinin yakalanması için ise çalışmaların sürdüğü belirtildi.
(UGE)
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com