PKK askeri üs bölgesine saldırdı

PKK askeri üs bölgesine saldırdı
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde bulunan Taktik Jandarma Alay Komutanlığı'nı koruyan 2 üs bölgesine, teröristlerin taciz eteşi açtı.

Güvenlik güçlerinin anında ağır silahlarla karşılık vermesi üzerine çıkan ve yaklaşık 10 dakika süren çatışma ilçe merkezinde paniğe yolaçtı.

Beytüşşebap İlçesi'nde bulunan Taktik Jandarma Alay Komutanlığı'ı koruyan 2 üs bölgesi, bugün akşam saat 20.00 sularında PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısına uğradı. Teröristlerin uzun namlulu ve roketatarlı saldırısına, güvenlik üs bölgelerinde bulunan güvenlik güçleri de ağır silahlarla anında karşılık verdi. Yaklaşık 10 dakika süren ve ilçe merkezinden de çıplak gözle izlenebilen çatışma, paniğe yolaçtı. İlçe merkezinde bulunan esnaf, çatışma nedeniyle işyerlerini kapatarak evlerine gitmeye çalışırken, bazı vatandaşların da caddelerde park halindeki araçlarını güvenli bölgelere götürmeye çalıştığı gözlendi.

Güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışma sonrasında, ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com