PKK ateşkes ilan etti

PKK ateşkes ilan etti
Terör örgütü yöneticilerinden Karayılan, Öcalan'ın çağrısına yanıt verdi.

Terör örgütü yöneticisi Murat Karayılan, Almanya'nın Bonn kentindeki Nevruz kutlamasına gönderdiği görüntülü bir mesajla Öcalan'ın çağrısına yanıt verdi.

PKK'ya yakın bir internet sitesinde yer alan habere göre Karayılan, "21 Mart’tan bu yana ve bundan sonra biz hareket olarak, KCK, PKK ve HPG olarak resmi ve açık bir şekilde ateşkes ilan ediyoruz" dedi.

Öcalan'ın mesajıyla Orta doğu'da yeni bir sürecin başladığını söyleyen Karayılan 'Biz bu kararı kabul ediyor ve katılıyoruz' dedi.

Saldırıda bulunmayacaklarını belirten Karayılan 'Ama eğer güçlerimize saldırı olursa, elbette güçlerimiz bu saldırılar karşısında kendilerini koruyacaklardır. Bir kere daha saldırılara karşı misilleme hakkımız olacaktır' dedi.

Terör örgütü yöneticisi Karayılan TBMM'ye ilişkin de 'geri çekilmeye ilişkin gerekli kararları alırsa, gerekli komisyon ve kurumları oluşturursa, geri çekilmenin zeminini eğer oluşturursa biz onu da yerine getireceğiz. Şimdi bu zeminin oluşturulmasını bekliyoruz. Bu konularda bizim söyleyeceklerimiz kısaca budur' şeklinde konuştu.

'Savaşa da hazırız, barışa da hazırız' diyen Karayılan, Abdullah Öcalan'a özgürlük istedi. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com