"PKK çekilmiyor, yuvasına dönüyor"

"PKK çekilmiyor, yuvasına dönüyor"
İsviçre bankalarında hesapları olduğuna dair iddialara 'Ben bir garip emekliyim' diye yanıt veren Devlet Bahçeli'den gündeme dair çarpıcı açıklamalar;

MHP Lideri Devlet Bahçeli Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Büyükçelebi, Güneş Gazetesi Yazarı Rıza Zelyut ve Güneş Gazetesi Ankara Temsilcisi Metin Özkan'a sadece Türkiye'nin değil bölgenin de önemli bir gündemi haline gelen açılım süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, klasik oto tutkusundan Ferdi Tayfur'a olan hayranlığına, İsviçre'de gizli hesabı olduğu iddialarından 'Vur de vuralım öl de ölelim' sloganına verdiği tepkiye kadar bir çok önemli başlıkta değerlendirmelerde bulundu.

Hükümetin çözüm sürecini sert sözlerle eleştiren Devlet Bahçeli, 'PKK çekilmiyor, yuvasına dönüyor' dedi.

"PKK ve Kandil'in bir aymazlığı da yaptıkları basın toplantısında sık sık 'Kuzey Kürdistan' lafının kullanılmasıdır" diyen Bahçeli, MHP 'Kürdistan'ı ' kurdurmayacak diyerek iktidara çıkıştı.

İşte Bahçeli'nin Güneş gazetesine verdiği o röportaj;

AKP - BDP İŞBİRLİĞİ AÇIK KOALİSYONDUR

AKP son zamanlarda MHP ve CHP'nin evet demediği birçok konuyu BDP ile çözeriz diyor. Bunun sebebi nedir?

AKP, BDP İşbirliği çok eskilere dayanıyor. AKP ile BDP açıktan koalisyon ilişkisi yürütüyor. Bu işbirliğinin temelinde ilerleme raporu kriterleri kılıfında AB'nin talepleri, BOP projesi kapsamında ABD'nin istekleri, Kürdistan kurma hayalindeki PKK'nın hedefleri ve Başkanlık sevdasına düşmüş AKP'nin hayalleri vardır.

Bunu biz yıllar önce fark ettik ve bu işbirlikçilere yandaşlık edip Kürt raporu hazırlayıp Ankara Gölbaşı Polis Evi'nde bir araya gelen 12 kötü adamı da bu nedenle deşifre ettik. Süreç devam etti ve 12 kötü adamla aynı söylemi kullanan şimdiki akiller "askeri çözüm çözüm değildir" diyerek, siyasi çözüm adı altında milleti ikna etmeye çalışıyorlar. Sürecin başlangıcı neydi? "Demokratik açılım". Sonra ne oldu "milli birlik ve kardeşlik projesi". Şimdi ise bu kılıf "çözüm ve barış süreci" diye yutturulmaya kalkıyor. Tüm bunlar da İmralı canisinin yol haritası olarak lanse ediliyor. Kaldı ki İmralı Canisi Öcalan'ın yazdığı sözde156 sayfalık yol haritasını terörist başının yazması mümkün değildir. Eğer bu kadar "derin siyaset literatürüne" uygun kavramları Öcalan biliyorsa çok şey biliyor demektir.

ATEŞKES SÜRECİNDE HANGİ TAVİZLER VERİLDİ?

Gelelim bu ateşkes sürecine. Toplumun merak ettiği konu şudur. PKK ateşkes ilan ettiği günden itibaren talep ettiklerinin ne kadarını aldı. İktidar PKK'ya hangi konularda ne kadar taviz verdi. İktidarın cevap veremediği soru budur. Hükümet daha bunlara cevap bulamamışken iki gün önce Kandil'den devletimize ve milletimize "meydan okuyan" bir bildirge geldi. PKK silah bırakıp çekilmek yerine, üç aşamalı çekilme önerisi yaptı. Kaldı ki çekilirken TSK'nın elinin kolunun bağlanması, PKK'nın anayasal taleplerinin mutlaka yerine getirilmesi, Öcalan'ın özgür bırakılması, ABD-AB ve Rusya'nın kendilerini meşrulaştıran bir yapı ile gözcülük etmesi.

PKK ÇEKİLMİYOR ŞİMDİLİK YUVASINA DÖNÜYOR!

PKK ve Kandil'in bir aymazlığı da yaptıkları basın toplantısında sık sık 'Kuzey Kürdistan' lafının kullanılmasıdır. Artık kimse milletimizi kandırmasın çünkü PKK bir yere çekilmemektedir. PKK şimdilik sadece yuvasına dönmektedir, PKK'nın yuvası neresidir? Mahmur kampı yani Kandil'dir.

Bunu bir kızgınlık ifadesi olarak söylemiyorum, AKP ve PKK işbirliği bu gün Kuzey Kürdistan'ı kurma aşamasına getirmiştir. İktidarın dışişleri bakanı ne diyor? "Geri dönüş yok." Ne demek bu? Yani Kuzey Kürdistan'ın kurulma aşamasından geri dönülmeyecek mi demek? Ama yanılıyorlar. Birileri bugünü bayram ilan edip, PKK taleplerini ülke kazanımı gibi gösterip bölünmeye biraz daha çanak tutsa da bu sadece bir hayaldir. Çünkü MHP kararlı tutumu ile Kuzey Kürdistan oluşumunu mutlaka durduracaktır. ABD 16 Mayıs tarihinde Başbakan'ı nasıl ödüllendirecek bilemem ama bu millet ülkeyi bölen Başbakan'ını Yüce Divan ile ödüllendirecek.

MHP ANKETLERDE YÜKSELİYOR

MHP oylarında bir tırmanma var mı, anket çalışması yaptırıyor musunuz?

Bizim yaptırdığımız bir çalışma yok. Ancak bazı kuruluşların kamuoyunda yapmış olduğu bir takım anketler var. Bunlara göre kimileri bizi 17'nin üzerinde gösteriyor, kimileri ise yüzde 21'in üzerinde. Mesela Denizbank'ın yaptırdığı son ankete göre yüzde 21.7 gözüküyoruz. Bizim kendi anketlerimiz seçimlere yakın olacak hem partimizin hem de adaylarımızın durumunu belirlemek için. Ancak benim bu anketlerde anlamadığım bir şey var, o da kararsızların oyu da iktidara dağıtılıyor. Oysa kararsız demek iktidara oy vermeyecek seçmen demektir.

Çözüm süreci için de bir anket yaptırıldı. Sizce sonuçlar sağlıklı mı?

Ben pek sağlıklı bulmadım çünkü orada yöneltilen soru tersten yöneltilmiş. Mesela ben İzmir'de sadece dört bin deneğe değil, yüz binlere sordum. Dedim ki analar ağlasın mı? Herkes hayır dedi. Türkiye bölünsün mü dedim, hepsi hayır dedi. Öcalan'la müzakere edilsin mi dedim, meydan hayır diye bağırdı. İşte gerçek anket budur.

GARİP BİR EMEKLİYİM

İsviçre bankalarında hesabınız var mı?

Başbakanın İsviçre'de oldukça etkin Amerikalı dostları var, öyle bir şeyimiz olsa şimdiye kadar ortaya dökerlerdi. Benim biri Ziraat Bankası, biri Halk Bankası'ndan olmak üzere biri emekli biri de milletvekili olmak üzere iki maaşım var. Garip bir emekliyim!

O ZAMAN, TÜRKİYE VARLIĞININ KALDIRILACAĞI ZAMAN

Meşhur vur de vuralım, öl de ölelim sloganına verdiğiniz "onunda zamanı gelecek" sözünü merak ediyoruz. O zaman ne zamandır.

O gün Türkiye'nin varlığının tamamen ortadan kaldırılmaya teşebbüs edildiği gündür. Bu slogan bize ait bir sloganda değildir. İncelendiği zaman Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Fatih Camii'nde namaz kılıp Pınarhisar'a gideceği zaman ürettiği bir slogandır. Orada kişiye yönelikti, burada ise milletin varlığına yönelik bir taleptir ve bu sloganın da sonuna kadar arkasındayım. Türkiye ortadan kalktıktan sonra vurmayacak, ölmeyecek de ne yapacağız. Teslim mi olacağız. Kimse elini ovuşturup Türk Kürt kavgası çıkararak MHP'yi sokağa çekmek isteyenler akil değil akılsız insanlar cürufudur. Kimse hayale kapılmasın MHP sokaklarda değil, yasal çerçevede meydanlarda olacaktır. Eğer iktidar sokakla mücadele etmek istiyorsa garibanların evini arabasını yakan teröristlerle neden mücadele etmiyorsun?.

2023 PROJEYİ KAPTIRDIK, PLAKAYI KAPTIRMAYALIM

Sayın Bahçeli biraz da şu meşhur arabalarınızdan bahsedelim mi?

Klasik otomobile olan tutkum eskilerden gelmektedir. Ama inanın o kadar abartılacak bir şey yok. Hepsi iki külüstür Volvo, iki eski Mercedes, bir adet de 1987 model kırmızı bir Buick marka arabam var. Hafta sonları fırsat buldukça onlarla dolaşıyorum. 23 Nisan özel oturumuna da Cumhuriyet'in Kuruluş tarihi olan 06 DB 1923 plakalı 1982 model Mercedes'le gittim. Bu aracım dışında diğer klasik Mercedes'im de ise 06 DB 2023 plakası takılı. Birileri hazıra konup bizim 2023 projemize sahip çıktı. Baktık her şeyimiz kopyalanıyor, onu kaptırdık bunu kaptırmayalım diye plakayı üzerimize aldık.

FERDİ TAYFUR'U ÇOK SEVERİM

Sadece arabesk müzik mi dinliyorsunuz yoksa özel bir ilginiz mi var?

Aslında her türlü müziği dinlerim. Ama Ferdi Tayfur'u çok severim. Tabii kendisi hemşerim olmasının dışında büyük bir müzik adamıdır. Seyahatlerimi genellikle otomobille yaptığım için seyir esnasında çeşitli müzikleri dinlemeye gayret gösteriyorum. Ayrıca İphone telefonum ve İpad'im var onlara yüklü müziklerde var oralardan da müzik dinliyorum.

Tespih ve yüzük merakınız eskiye mi dayanıyor?

Zaman zaman tespih çekmeyi seviyorum. Tespih taşlarım farklı renkleri ve farklı enerjileri anlatır. Yüzük merakıma gelince birçok yüzüğümün tasarımını kendim yaparım.

SEKİZ KÖŞELİ ANAHTARLIĞIN SIRRI

Mersedes'inizin kontak anahtarındaki sekiz köşeli anahtarlık çok konuşuldu. Sırrı nedir?

Bir sırrı yok. Selçukluların temel sanatsal figürlerindendir. Sekiz ilkeyi anlatan bu sembol; Sabır, şükür, sadakat, merhamet, doğruluk, sır tutma, acizliğini bilmek ve cömertliktir.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com