PKK: Erdoğan'a 'Kürdüstan' dedirttik!

PKK: Erdoğan'a 'Kürdüstan' dedirttik!
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık Erdoğan'a 'Kürdistanı' biz dedirttik dedi.
Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretinde Barzani ve Şivan Perver ile birlikte boy göstermesinden sonra, kürsüye çıkan Erdoğan ilk defa 'Kürdistan' ifadesini kullanmıştı.
 
Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretini değerlendiren KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık skandallar ifadeler kullandı. Kendilerinin AKP Hükümetini zorlayarak haklarını aldıklarını söyleyen Bayık, Erdoğan'ında kendi zorlamaları ile 'kürdistan' kelimesini kullandığını vurguladı.
 
"Başbakan'ın, daha önce Kuzey Irak dediği bölgeden bu kez 'Kürdistan' diye söz etmesi iyi oldu"  diyenBayık, çözüm süreci konusunda AKP Hükümeti'nin üzerine düşeni bugüne kadar yerine getirmediğini, Kürt halkının verdiği mücadele nedeniyle zorlandığı için seçimlerden önce böyle bir buluşma gerçekleştiğini savundu. Bayık, "AKP ortamı yumuşatmak için bu buluşmayı gerçekleştirdi. Eğer hesapları olan buluşma olmasıydı Kürtler, bir Kürt lider olan sayın Barzani'nin gelişinden mutlu olurlardı. Aynı zamanda sayın Barzani'nin Diyarbakır'a gelişini Kürtler'in yürüttüğü barış ve demokrasi mücadelesinin başarısı olarak görmek gerekir" diye konuştu. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com