PKK Genelkurmayı doğruladı

PKK Genelkurmayı doğruladı
Türk askerinin kimyasal silah kullandığı iddiası PKK’lı askeri kanat sorumlusu Fehman Hüseyin tarafından yalanlandı.

Bahoz Erdal Kod adlı Fehman Hüseyin’in militanlara seslenirken “Kimyasal silah kullanılmıyor, korkmayın” dediği tespit edildi. Telsiz konuşmaları tespit edilen Hüseyin’in örgüt üyelerine, “Kimyasal silah kullanılmıyor, teslim olmayın” çağrısı yaptığı belirlendi. Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 36 PKK’lının kimyasal silahla öldürüldüğü iddiaları, bizzat PKK’nın sözde askeri kanat sorumlusu Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin tarafından yalanlandı.10 Aralık’ta militanlara seslenen Hüseyin, militanların korkmaması gerektiğini, teslim olmanın mazeret olmayan bir ihanet olduğunu kaydetti.

İşte o telsiz konuşmaları…

Teslimiyeti meşrulaştırmayın

“Şimdi bazı arkadaşlarımız teslim olmaktan, teslimiyetlerden bahsediyorlar. Mesela bu Van’daki teslimiyetin henüz bilgileri ayrıntılı gelmedi. Bu olanları da bilmiyoruz ama ne olursa olsun, yani hiç bir sebep hiç bir bahane teslimiyet için geçerli değildir, yani bilmiyorum belki düşman sizi çembere alır, sizi kimyasal ile tehdit eder böyle şeyler olur. Bu kimyasal olayını da arkadaşlar fazla abartıyorlar. Şu an kimyasal kullanımı yoktur. Olsa da kimyasal mağarayı, açık alanları etkilemez. Arkadaşlar derin yerlerde, derin yerleri etkilemez. Çünkü basıncı fazladır kimyasal yukarıda kalır, kimyasal derin yerlere inmez. Size yaklaşırsa da bir ıslak bez üzerinize atın, hiç bir şey olmaz. Onun için teslimiyet için hiç bir bahane, hiç bir gerekçe geçerli değildir. Hiç kimse teslimiyeti meşrulaştırmasın.”

Genelkurmay, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Operasyonlarda kimyasal silah kullanıldığı iddiası asılsızdır. Silahlı Kuvvetler’in envanterinde kimyasal silah ve mühimmat bulunmamaktadır” demişti.

PKK’nın gerçek yüzü

Son olarak 4 Aralık’ta Şırnak Merkez Akçay Taburu’na teslim olan, 5 Aralık’ta mahkeme tarafından serbest bırakılan Rızgar kod adlı A.T. isimli örgüt mensubu, ifadesinde terör örgütünü gerçek yüzünü deşifre etti. A.T. ifadesinde, örgüt tarafından benimsenen dini bir inancın olmadığını, domuz eti yemenin zorunlu olduğunu, Ramazan ayı içerisinde oruç tutmanın yasak olduğunu söyledi.

Avrupa’dan heyet gönderilmişti

Kazan Vadisi’nde Türk silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği hava destekli operasyonlarda öldürülen 37 PKK’lının ‘kimyasal silahla’ öldürüldüğü yönündeki iddialar üzerine, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden 7 kişilik heyet bölgede incelemelerde bulunmuştu. Çukurca Belediye Başkanı BDP’li Mehmet Kanar’ın da eşlik ettiği heyet adına açıklama yapan Alman Federal Parlamenter Jan Van Aken, “Alanda bulunan bomba parçalarını incelediğimizde, kullanılan bombaların ‘MK-82 ve MK-84’ olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz. Bu bombaların ağırlığı 250 ile 950 kilogram olup, etki alanı çok yüksektir. Şu anda olay yerinde herhangi bir kimyasal bombanın ve ya o niteliği taşıyan başka bir şeyin kullanıldığına dair herhangi bir açıklama yapma imkanına sahip değilim. Ancak, buradan aldığımız örnekler ve yaptığımız gözlemleri, bu alanda uzman bir heyet ile paylaşacağız ve ancak o incelemeden sonra bu alanda kimyasal kullanılıp, kullanılmadığına karar verebileceğiz. Yapacağımız incelemeleri daha sonra bir rapor halinde yayınlayacağız” demişti.

(SRE-SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com