PKK: 'Geri çekilme talimatı verilmedi'

PKK: 'Geri çekilme talimatı verilmedi'
Terör örgütü yöneticilerinden Cemil Bayık, geri çekilme için yasal güvence istedi.

AKP hükümetinin yürüttüğü süreçle ilgili kamuoyu henüz net bir biçimde aydınlatılmıyor.

Heyetler İmralı ve Kandil arasında gidip geliyor. AKP ve BDP kanadı net açıklamalar yapmadığı için PKK'lı teröristlerin nasıl çekileceği, ya da çekilip çekilmeyeceği belirsizliğini koruyor.

PKK'lı teröristlerin sınır dışına çekilmesi ile ilgili tartışmalar sürerken, PKK'nın Kandil'deki yöneticilerinden Cemil Bayık, bir gazeteye yaptığı açıklamada TBMM'de yasal düzenleme yapılmadan çekilmenin söz konusu olmayacağını söyledi.

Cemil Bayık, şunları söyledi:

"Süreç sadece PKK'nın ateşkes ilan edip geri çekilmesi değildir. 'PKK ateşkes ilan etti ve geri çekilecek, sorun bitecek' anlayışı doğru değildir."

"GERİ ÇEKİLME TALİMATI VERİLMEDİ"

PKK'lıların çekilirken yakalanmayacaklarına yönelik yasal düzenleme olmadan çekilmenin olamayacağını söyleyen Cemil Bayık şimdiye dek PKK'lılara geri çekilme konusunda talimat verilmediğini söyledi.

'BARZANİ SÜRECE DESTEK VERMELİ'

Barzani'den de yardım isteyen Cemil Bayık, "Biz Mesut Barzani'den bu sürece destek vermesini istiyoruz. Desteğin sadece demeçlerde kalmamasını istiyoruz. Üzerlerine düşen rolü oynamalarını bekliyoruz" dedi.

Cemil Bayık, bir süre önce gündeme gelen Neçirvan Barzani ile görüştükleri iddialarını ise şöyle yanıtladı: Barzani ile görüşmemiz aleni ve açıktır."(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com