PKK gizli bir mesaj veriyor

PKK gizli bir mesaj veriyor
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, BDP Milletvekilleri ile PKK'lıların görüntüsünü gizli bir mesaj olarak yorumladı.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, BDP'li Milletvekillerinin PKK'lılerle bir arada bulunduğu fotoğraflar üzerine, sosyal paylaşım sitesi 'twitter'dan yazdığı mesajda, "PKK gizli bir mesaj veriyor" değerlendirmesinde bulundu.
 
PKK'nın, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü kaçırdıktan sonra BDP Milletvekillerinin yolunu kestiğini ve propaganda-sohbet edildiğine dair görüntüler bulunduğunu anımsatan Çelik, "PKK'nın Kürtlere ve diğer gruplara dönük asimilasyon politikasının çarpıcı bir örneği bu. 'Zazayim' diyen Aygün'ü asimile etmeye çalışıyor. Aygün'ün 'Zazayim' demesi ona PKK'nın 'özel savaş yürütücüsü' sıfatı takmasına yetiyor. Hedef olmasını sağlıyor. CHP'den ayrılması isteniyor. PKK'nın tanımladığı şekilde Kürt olmayan herkesi asimile etme politikası ortaya çıkıyor. 'PKK Kürdü' olmayan herkesi hedefe alıyor" dedi. PKK'nın Kürtlügü, Aleviliği, Sünniliği tanımlama, kimliklere baskı politikasına 'barış', 'kimlik mucadelesi' sıfatları yakıştıranların bulunduğunu belirten Çelik, Kürt kimliği için mücadele edenlere, PKK'nın çizdiği alan dışında Kürt olma hakkı tanınmadığını ve en büyük asimilasyon ve inkar politikasının bu olduğunu vurguladı. Çelik, "PKK, Aleviliği ve kendi tanımı dışında Kürt olmayı da düşman ilan ediyor" değerlendirmesinde bulundu.  (EAK)
Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com