PKK ile ilgili şok iddia!

PKK ile ilgili şok iddia!
"PKK silah bırakmayacak"

MHP'li Faruk Bal, "PKK silah bırakmayacak", dedi.

Buna cevaben BDP'li Kurt, bütün silahlar cehenneme, açıklamasında bulundu. CHP'li Tanju Özcan ise her şeye rağmen PKK'nın kayıtsız şartsız teslim olmayı kabul etmesi halinde PKK'lıların affının bile konuşulabileceğini söyledi.

İmralı tutanakları ile ilgili konuşan BDP'li Adil Kurt, Milliyet gazetesinde yayınlanan metnin tam metin olmadığını savundu. BDP'li Kurt konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Kamuoyunda farklı bir algı yaratmak için Milliyet gazetesinin bir yöntemdir. Bu bir sızma değildir. Gazetedeki yayınlanan metin oradaki konuşmaların tamamı değildir. Bu süreci negatif algılamaya yönelik özel hazırlanmış bir metindir. 1880 yılında Şehy Udeydullah, şimdiki Şemdinli'de isyan ederken Osmanlı padişahı Şeyh Ubeydullah'la müzakere etmesi için görevlendirmiştir."

NE OLDU DA İMRALI MUHATAP ALINDI?

Aylardır devam eden Anayasa Komisyonu'nun çalışmalar neden hiçe sayıldı da İmralı ile yeni anayasa süreci konuşulmaya başlandı, sorusunu soran MHP'li Faruk Bal, bunun cevabının AKP Hükümeti'nce verilmesi gerektiğini savundu. PKK'nın yurt dışına gitmesiyle sorunun çözülmeyeceğini savunan Bal, PKK'nın silah bırakmayacağını ifade etti. Faruk Bal, bunun bir projedir, dedi.

"SİLAHLARIN CANI CEHENNEME"

Bunun üzerine söz alan BDP'li Kurt, bütün silahların canı cehenneme, dedi. Öcalan'ın Kürt siyasetini çok iyi biliyor ve bunda söz geçirecek bir karakter olduğunu dile getiren BDP'li Kurt, BDP'nin kendi iradesini Meclis'e yansıttığını ifade etti. Ortadoğu'nun eski Ortadoğu olmayacağını belirten Kurt, Yeni Türkiye'den söz etmemiz gerektiğini savundu.

"PKK'LILARIN AFFINI KONUŞABİLİRİZ AMA BİR ŞARTLA"

Kandil'de terör örgütünün 2 numaralı isminin etrafında BDP'lilerin yer alması beni rahatsız ediyor, diye açıklama yapan CHP'li Tanju Özcan, her şeye rağmen PKK kayıtsız şartsız teslim olmayı kabul ederse, o zaman o PKK'lıların affını bile konuşabiliriz, dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com