PKK İşçileri Serbest Bıraktı!

PKK İşçileri Serbest Bıraktı!
Bitlis'te terör örgütü PKK tarafından 3 gün önce kaçırılan 5 GSM operatörü işçisinden 2'si serbest bırakıldı...

Dün gece 23.00'de serbest bırakılan işçilerden Mehmet B. ve Adnan B., Tatvan Emniyet Müdürlüğü'nde alınan ifadelerinden sonra ailelerine kavuştu.

SEVİNÇLERİ BURUK KALDI

Bugün Tatvan Belediyesi bahçesinde aile ve yakınlarıyla bir araya gelen GSM operatörü çalışanları, ailelerine kavuştukları için mutlu olduklarını, ancak kendileriyle birlikte kaçırılan diğer 3 arkadaşlarının henüz serbest bırakılmamasından dolayı buruk bir sevinç yaşadıklarını dile getirdiler.

Kendilerine herhangi bir şekilde kötü maumele yapılmadığını söyleyen GSM çalışanları, diğer 3 arkadaşlarının da sağlık durumlarının iyi olduğunu, ancak onları kurtarmaya yönelik yapılacak bir operasyonda hayatlarının tehliye sokulabileceğini belirttiler. GSM çalışanı Adnan B., teröristlerin 3 bin dolar verilmesi durumunda arkadaşlarını bırakacaklarını söylediklerini dile getirdi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Bitlis Şubesi Başkanı Hasan Ceylan da serbest bırakılan GSM çalışanlarının kendisini dün gece arayarak, "PKK tarafından serbest bırakıldıklarını ve İHD temsilcisi olarak benim onları almamı istediklerini söylediler. Ben de prosedür gereği aramam gereken yetkili mercileri arayarak durumu anlattım. Daha sonra askeriye ve emniyete haber verdim. Ardından 2 işçiyi alıp emniyet gözetiminde İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüp teslim ettim. Diğer 3 kişi için de İHD olarak elimizden geleni yapacağız." dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com